News

Nasdaq planuje w połowie roku uruchomić usługę przechowywania kryptowalut

Nasdaq Inc. planuje rozpocząć oferowanie usług przechowywania kryptowalut do końca drugiego kwartału 2023 roku.  

Według wczorajszych doniesień Bloomberga, plany te zostały ujawnione przez starszego wiceprezesa i szefa Nasdaq ds. aktywów cyfrowych, Irę Auerbacha, podczas szczytu Blockchain Week Summit w Paryżu.  

Bloomberg informuje ponadto, że Nasdaq jest obecnie w trakcie uzyskiwania całej wymaganej infrastruktury technicznej i zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych.  

Nasdaq jest jednym z tradycyjnych gigantów finansowych na świecie, którego łączna wartość wynosi 25.95 mld USD. Firma jest odpowiedzialna za obsługę trzech giełd w Stanach Zjednoczonych i siedmiu kolejnych w Europie. 

Nasdaq co raz bliżej kryptowalut

Uruchomienie usługi przechowywania kryptowalut będzie pierwszym dużym wejściem Nasdaq do krypto. Jednak zainteresowanie firmy rynkiem o wartości 1 bln dolarów było widoczne od pewnego czasu. 

Już w 2018 roku prezes firmy, Adena Friedman, zadeklarował chęć Nasdaq do świadczenia usług handlu kryptowalutami i działania jako kryptogiełda po wdrożeniu odpowiednich przepisów.  

W 2022 roku Nasdaq przyciągnął również uwagę w przestrzeni kryptograficznej, współpracując z największym brazylijskim brokerem XP w celu ustanowienia XTAGE, giełdy kryptowalut. Jednak na razie XTAGE zapewnia wsparcie tylko dla Bitcoina i innych kryptowalut, z planami dodania innych form zasobów cyfrowych do swoich usług później. 

Oczekuje się, że proponowana przez Nasdaq platforma przechowywania kryptowalut będzie działać w podobny sposób.  

Podczas piątkowego wywiadu starszy wiceprezes Ira Auerbach stwierdził, że to nowe przedsięwzięcie biznesowe rozpocznie działalność, zapewniając bezpieczeństwo gigantom rynkowym Bitcoin i Ether, zanim obejmie inne kryptowaluty i aktywa cyfrowe.  

Ogólnie rzecz biorąc, usługa przechowywania kryptowalut stanowi kluczowy krok w realizacji celu operatora giełdy, jakim jest prowadzenie działu aktywów cyfrowych, który oferuje szeroki zakres usług, w tym „wykonanie dla instytucji finansowych”. 

W 2022 roku rynek kryptowalut mocno ucierpiał po nieoczekiwanym krachu giełdy kryptowalut FTX. W nowym roku miało miejsce więcej podobnych wydarzeń, a władze USA zamykały banki przyjazne kryptowalutom, tj. Silvergate Capital i Signature Bank w związku z ich problemami finansowymi.  

W zależności od tego, jak wydajne są ich usługi, Nasdaq może wykorzystać tę lukę na rynku i zapewnić bardzo potrzebną bezpieczną przystań zarówno inwestorom, jak i firmom.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button