News

#1039 Newsy z dnia 01.06.2020

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitmain wprowadza nowy układ ASIC; PlanB : hossa Bitcoina się rozpoczęła; McAfee nazywa własną prognozę „nonsensem”; Operator dużego scamu ucieka przed władzami; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bitmain wprowadza nowy układ ASIC:

Wiodący na świecie producent sprzętu miningowego Bitmain wprowadził na rynek nowy układ scalony ASIC Antminer T19 do wydobywania Bitcoinów.

Zgodnie z ogłoszeniem z 1 czerwca nowy Antminer T19 ma wskaźnik hash rate SHA256 na poziomie 84 terahash’y / sekundę z marginesem błędu 3% i efektywnością energetyczną 37,5 dżuli / terahash z marginesem błędu 5%.

Nowy model ASIC będzie sprzedawany na oficjalnej stronie producenta od dziś, a wysyłki rozpoczną się między 21 a 30 czerwca.

Chipy zastosowane w nowym urządzeniu są takie same, jak w Antminerach S19 i S19 Pro, ale wykorzystuje również nowy zasilacz APW12 i zaktualizowane oprogramowanie. Zmiany te podobno pozwalają na szybsze uruchamianie w celu zoptymalizowania pracy.

Riccardo Mori, kierownik małej operacji wydobywczej w Wenezueli, powiedział, że T19 to znaczna poprawa w stosunku do T17, a jego wprowadzenie prawdopodobnie zwiększy hashrate Bitcoina. Uważa również, że wprowadzenie nowego sprzętu pomoże sieci Bitcoina ponownie zwiększać hashrate:

Wraz z wprowadzeniem T19 możemy spodziewać się znacznego wzrostu wskaźnika hash rate sieci, a co za tym idzie wzrostu trudności wydobycia. Obniży to rentowność i ponownie wydłuży oczekiwany czas zwrotu z inwestycji.

– powiedział.

Ogłoszenie T19 następuje po ostatnich doniesieniach społeczności, że niedawno uruchomione górnicze układy ASIC Antminer S17 + firmy Bitmain były wadliwe. Arseniy Grusha, współzałożyciel amerykańskiej firmy konsultingowej i wydobywczej Wattum, powiedział:

Nigdy wcześniej nie widziałem tak wadliwej produkcji.

Krótko po krytyce z początku maja Bitmain potwierdził, że wiele jednostek ASIC z tej serii miało poważne problemy.

PlanB : hossa Bitcoina się rozpoczęła:

Analityk krypto PlanB opublikował kluczowy wskaźnik dla swojego modelu prognozowania cen akcji do przepływów, który może zasygnalizować, że hossa Bitcoina sięgająca do 100.000 dolarów do 2021 r. właśnie się rozpoczęła.

PlanB potwierdził na Twitterze 31 maja, że czerwona kropka – wskazująca na wzrost ceny – była teraz obecna w modelu stock-to-flow (S2F), modelu prognozowania ceny dla Bitcoina.

Model S2F traktuje BTC jako towar jak złoto lub srebro, oceniając istniejącą podaż kryptowaluty względem wydobytej ilości.

Chociaż wielu przewidywało zwyżkowe zachowanie BTC po halvingu z 11 maja, model PlanB zaznacza, kiedy „bull run” miałby miejsce czerwoną kropką. W ramach tego modelu wykres pokazuje cenę Bitcoina w wysokości 100.000 dolarów do końca 2021 r.

W kwietniu pojawiły się informaje, że PlanB wykorzystał swój nowy model S2F obejmujący wiele aktywów – S2FX – do przewidywania ceny Bitcoina na poziomie 288.000 dolarów do 2024 r. Krypto analityk Harold Christopher Burger wykorzystał te same dane do prognozowania wzrostu do 1 mln dolarów do 2025 r.

Model S2F ma swoich krytyków. Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, wyraził pewne zastrzeżenia co do S2F, nazywając go częścią 95% artykułów dotyczących kryptowalut, które są „racjonalnymi bzdurami post-hoc”. 

McAfee nazywa własną prognozę „nonsensem”:

John McAfee, ekscentryczny rzecznik kryptowalut i brytyjsko-amerykański przedsiębiorca, w tweecie nazwał własną prognozę dotyczącą ceny Bitcoinów sięgającej 1 mln dolarów całkowitym „nonsensem”, dodając, że ludzie, którzy wierzyli w jego „absurdalną” prognozę, powinni się „obudzić”.

McAfee wykorzystał PKB całego kontynentu Ameryki Północnej jako odniesienie porównawcze, aby wyjaśnić, dlaczego jego prognoza była tylko żartem.

Gdyby Bitcoin kiedykolwiek osiągnął 1 mln dolarów, jego kapitalizacja rynkowa byłaby wyższa niż PKB całego kontynentu północnoamerykańskiego.

– powiedział.

W swoim ostatnim tweecie McAfee nazwał Bitcoina „najbardziej kaleką” technologią kryptograficzną. To nie jest jego pierwszy raz, kiedy umniejszył pierwszej kryptowalucie. Na początku tego roku opisał Bitcoina jako „starożytną” technologię.

McAfee niedawno wprowadził swoją własną kryptowalutę o nazwie Ghost i jest przekonany, że zarówno jego moneta, jak i kolejna nowa kryptowaluta o nazwie HEX mogą potencjalnie zwabić nowe osoby do kryptografii bardziej skutecznie niż Bitcoin kiedykolwiek.

Operator dużego scamu ucieka przed władzami:

Uważa się, że Willie Breedt, południowoafrykański oskarżony o okradzenie lokalnych inwestorów za pośrednictwem programu VaultAge Solutions, uciekł z kraju do Mozambiku.

Historia została podana przez News24, powołując się na przedstawiciela Departamentu Spraw Wewnętrznych Republiki Południowej Afryki, który wskazał, że oskarżony nie wrócił do kraju od czasu wyjazdu do Mozambiku 21 grudnia.

Pomimo rzekomego przyciągnięcia ponad 2000 inwestorów, VaultAge Solutions nie została zarejestrowana w urzędzie ds. usług finansowych RPA.

Firma VaultAge Solutions została założona w 2018 r., oferując tygodniowe zwroty na depozyty klientów poprzez wydobywanie i handel kryptowalutami oraz przyjmowanie depozytów od 50 dolarów.

Na początku maja lokalne raporty wskazywały, że południowoafrykańska dyrekcja ds. priorytetowego dochodzenia w sprawie przestępstw, znana również jako „the Hawks”, rozpoczęła dochodzenie w sprawie firmy i jej założyciela w sprawie oszustw.

Dochodzenie objęło wiele przypadków, w których inwestorzy podjęli kroki prawne przeciwko VaultAge, którzy twierdzili, że otrzymali tylko 1% lub zupełny brak oczekiwanych zwrotów po dostarczeniu udokumentowanej dokumentacji dowodu wpłaty.

Rzecznik Hawks, kapitan Matimba Maluleke, stwierdził, że jednostka policji otrzymała oświadczenia pod przysięgą od licznych inwestorów oraz administratora VaultAge Solutions, który ściśle współpracował z Breedtem.

Uważa się, że wielu inwestorów dokonało inwestycji równych setkom tysięcy dolarów amerykańskich. Wśród ofiar tego programu znajdują się również emeryci:

Jesteśmy emerytami i zainwestowaliśmy 200.000 randów [około 11.500 dolarów]. Od grudnia do kwietnia otrzymywaliśmy płatności z tytułu wzrostu naszej inwestycji. Od tego czasu nigdy nie dostaliśmy żadnych pieniędzy. Jesteśmy zdesperowani i żyjemy na cienkim budżecie.

– mówi jeden z nich.

Breedt wydał oświadczenie dla News24, twierdząc, że jest zajęty wypełnianiem innych zobowiązań, dodając, że „cały kapitał założycielski zostanie spłacony do 31 maja”. Oskarżony oszust nie odpowiedział na pytania dotyczące jego miejsca pobytu.

Wydaje się, że Breedt nie dokonywał żadnych spłat od czasu wydania oświadczenia, do tego znany jest również ze składania pustych obietnic spłaty.

Pułkownik Hawks, Katlego Mogale, wskazał, że sprawa jest nadal przedmiotem dochodzenia, dodając, że departament „nie może ujawnić żadnych informacji na tym etapie”.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą wzrostów. Bitcoin zwiększył wartość o 1%, Ethereum o 1,5% a Litecoin o 0,7%. Spadki natomiast widzimy przy XRP – o 0,7%, Bitcoinie Cash – o 0,2% i Bitcoinie SV – o 0,5%.

.Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1.7 mld dolarów wynosi obecnie 270.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 99.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button