News

#796 Newsy z dnia 03.10.2019

Z czwartkowych wydarzeń: Bithumb planuje uruchomienie giełdy w Indiach; Wenezuelska giełda wydaje kryptowalutową kartę debetową; CEO banku: CBDC są nieuniknione; Niezarejestrowana giełda w Missouri otrzymuje nakaz zaprzestania działalności; Aktualna sytuacja na giełdach.

Bithumb planuje uruchomienie giełdy w Indiach:

Międzynarodowa platforma południowokoreańskiej giełdy Bithumb – Bithumb Global – zamierza uruchomić regulowaną giełdę kryptowalut w Indiach. Firma planuje rozszerzyć swoje usługi na Indie, współpracując z lokalnymi giełdami kryptowalut, finansując lokalne start-upy Blockchain i pracując nad nowymi inicjatywami branżowymi, jak donosi lokalny The Economic Times.

Javier Sim, współzałożyciel i dyrektor zarządzający w Bithumb Global, ujawnił, że firma jest gotowa nawiązać współpracę z indyjskimi organami regulacyjnymi w celu budowy nowej regulowanej giełdy.

Jesteśmy otwarci na rozmowy z organami regulacyjnymi, współpracując z nimi, by stać się regulowaną giełdą. Jesteśmy silną marką z Korei i nie angażujemy się w nieuregulowany lub nielegalny handel.

– powiedział.

Chociaż Bithumb Korea jest jedną z pierwszych giełd kryptowalut w Korei Południowej, która została założona w 2014 r., wersja beta Bithumb Global odbyła się w maju 2019 r. Firma oficjalnie ogłosiła swoją giełdę cyfrowych aktywów nowej generacji 1 października, twierdząc, że Bithumb obsługuje ponad 59% wszystkich wolumenów transakcji Bitcoin w Korei Południowej.

Według Sima Bithumb Global wprowadził na rynek ponad milion użytkowników z całego świata od czasu uruchomienia platformy w wersji beta, podczas gdy jej dzienny wolumen obrotu przekroczył 381 mln dolarów. 

Tymczasem Indie najwyraźniej wciąż czekają na formalny przegląd proponowanego całkowitego zakazu kryptowalut. W połowie września lokalne media poinformowały, że Indie widzą pierwsze oznaki spodziewanego drenażu mózgów, który jest skutkiem planów rządu co do kryminalizowania inwestycji w kryptowaluty w tym kraju.

Sidharth Sogani, CEO firmy Crebaco Global zajmującej się kryptografią i Blockchain, ocenił, że Indie utracą rynek o wartości prawie 13 mld dolarów, jeśli kryptowaluta w tym kraju zostanie ostatecznie zakazana.

Wenezuelska giełda wydaje kryptowalutową kartę debetową:

Dwie wenezuelskie firmy podjęły współpracę w celu wydania kryptowalutowej karty debetowej i systemu sprzedaży point of sale (PoS).

Według informacji opublikowanych w mediach społecznościowych przez sankcjonowaną przez państwo giełdę CriptoLAGO, wspólna oferta z tzw. „inwestycyjnym kryptobankiem ” Glufco już przyjmuje zamówienia. Przetłumaczona część ogłoszenia stanowi:

To, na co czekaliśmy, nasz sojusz z Glufco, stawia nas na czele.

– czytamy.

System zapewni obsługę Bitcoina, Ethereum, Dash i Petro, cyfrowej waluty wspieranej przez rząd Wenezueli. Wydaje się, że żadna z tych ofert nie będzie obsługiwać waluty fiducjarnej, w tym niespokojnego suwerennego boliwara (VES).

Glufco nazywa swój produkt „urządzeniem do przesyłania kryptowalut” i sugeruje, że w przyszłości kolejne kryptowaluty mogą otrzymywać wsparcie automatycznie.

Wenezuela kontynuuje walkę z szalejącą inflacją i kontrolą kapitału, pozostawiając obywatelom niewiele możliwości, oprócz korzystania z Petro i VES. Handel Bitcoinami na platformie P2P Localbitcoins w ostatnich tygodniach ustanowił nowe rekordy.

W tym samym czasie, pod koniec ubiegłego miesiąca, bank centralny Wenezueli przedstawił nagły plan gromadzenia Bitcoinów w obliczu szeroko zakrojonych sankcji międzynarodowych.

CEO banku: CBDC są nieuniknione:

Patrick Harker, prezes Federal Reserve Bank of Philadelphia, stwierdził, że cyfrowe waluty banku centralnego są nieuniknione. Finansista uważa jednak, że Stany Zjednoczone nie powinny przodować, biorąc pod uwagę rolę dolara jako światowej waluty rezerwowej.

Jest to nieuniknione … Myślę, że lepiej, żebyśmy zaczęli to robić.

– powiedział.

Harker wypowiedział się w odpowiedzi na pytanie o decyzję Rezerwy Federalnej o stworzeniu własnego systemu płatności natychmiastowych – znanej jako FedNow – ogłoszonego na początku sierpnia.

Patrzę na następne pięć lat, po tym. Co jest następne? Myślę, że jest to coś wokół cyfrowej waluty.

– mówi.

Jak niedawno poinformował Cointelegraph, banki w Federalnej Radzie Doradczej poinformowały Rezerwę Federalną, że projekt kryptograficzny Libra potencjalnie stworzy system „równoległej bankowości” – ryzykując potencjalny spadek liczby rachunków depozytowych na żądanie i wielkości płatności bankowych.

Niezarejestrowana giełda w Missouri otrzymuje nakaz zaprzestania działalności:

Sekretarz Stanowego Departamentu Papierów Wartościowych w Missouri wysłał list nakazujący zaprzestania działalności do niezarejestrowanej firmy kryptograficznej.

Ogłoszona w środę Mavixbtc Limited otrzymała nakaz zatrzymania działalności po wprowadzeniu w błąd inwestorów. Mavixbtc podlega karom cywilnym i kosztom dochodzenia w wysokości ponad 30.000 dolarów za swoje nieuczciwe prezentowanie się jako firmy maklerskiej i inwestycyjnej.

Zdaniem sekretarza stanu, Mavixbtc z siedzibą w St. Louis zaczął oferować zwrot z inwestycji w usługi inwestycyjne w wysokości 55 procent „w zaledwie 6 dni”.

Mavixbtc fałszywie twierdzi, że jest zarejestrowany w Urzędzie Regulacji Przemysłu Finansowego i Securities Investor Protection Corporation. Firma wykorzystuje również nieuczciwie numer rejestracyjny zarejestrowanego przedstawiciela doradcy inwestycyjnego, który nie ma wiedzy o Mavixbtc.

– twierdzi urząd.

Nowość i obietnica szybkich zysków z inwestowania w kryptowaluty może być kusząca dla inwestorów, powiedział komisarz ds. papierów wartościowych, David M. Minnick.

Ale z tymi nietradycyjnymi inwestycjami wiąże się znaczne, realne ryzyko, a oszuści ciężko pracują, próbując oszukać inwestorów. Zawsze sprawdzaj [firmy] w naszym biurze, zanim zainwestujesz.

– dodał.

Urząd zaoferował Mavixbtc możliwość uzasadnienia, dlaczego nie należy nakładać kar.

Tymczasem północnoamerykańskie Stowarzyszenie Administratorów Papierów Wartościowych (NASAA) zainicjowało drugą falę „Operacji Cryptosweep”, inicjatywy mającej na celu powstrzymanie oszustw związanych z kryptografią. W sierpniu podjęto 35 decyzji wykonawczych, a prawie 100 jest w toku.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie 24h na giełdach widzimy przewagę niewielkich spadków. Bitcoin zmniejszył wartość o 0.6%, Ethereum o 1,2%, XRP o 1,5%, Bitcoin Cash o 1% a EOS o 1.7%. W czołowej dziesiątce jedynie Litecoin notuje wzrost – o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 218.5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 46.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button