News

Niemcy sprzedają kolejne 3 000 BTC w ciągu doby

Rząd niemiecki przetransferował ponad 3 000 Bitcoinów od godziny 11:11 czasu UTC, co sprawia, że całkowita ilość BTC przetransferowanych przez rząd w ciągu ostatnich 24 godzin osiągnęła pięciocyfrową wartość.

Transakcje kontynuują trend sprzedaży Bitcoinów przez rząd niemiecki, rozpoczęty 19 czerwca, mimo że członkowie parlamentu, tacy jak niemiecka posłanka i aktywistka BTC Joana Cotar, nawołują do zaprzestania takich działań.

Cotar zaapelowała do rządu o zaprzestanie „pochopnej wyprzedaży państwowych Bitcoinów” i zamiast tego przyjęcie „strategicznej waluty rezerwowej”, aby chronić się przed ryzykami tradycyjnego systemu.

W ciągu ostatnich 24 godzin rząd niemiecki miał łączny przepływ ponad 6 000 BTC, z czego więcej niż połowa została przetransferowana z portfela.

W ciągu dnia adres, który obecnie posiada 35 488 BTC — wartych ponad 2 mld dolarów — otrzymał 4 340 BTC, z czego ponad 3 000 zostało przetransferowanych na giełdy lub nieznane adresy.

Cotar wydała swoje oświadczenie do rządu niemieckiego 4 lipca, stwierdzając, że utrzymanie BTC mogłoby pomóc krajowi w dywersyfikacji aktywów skarbowych, promowaniu innowacji i zabezpieczaniu się przed inflacją.

Posłanka opisała ruch sprzedaży swoich zasobów BTC jako „nie tylko nierozsądny, ale także nieproduktywny”, jednakże rząd sprzedał tego dnia dodatkowe Bitcoiny o wartości 172 mln dolarów.

W tym czasie portfel, o którym mowa, posiadał ponad 42 200 BTC o wartości 2,4 mld dolarów — obie wartości spadły teraz do nieco ponad 35 400 BTC i 2 mld dolarów, odpowiednio.

Niedawne ogłoszenie przez upadłą giełdę kryptowalut Mt. Gox o rozpoczęciu spłaty swoich długów w BTC i Bitcoin Cash dodatkowo zwiększyło presję sprzedażową na rynku.

Powiernik procesu spłat Mt. Gox, Nobuaki Kobayashi, stwierdził w oficjalnym komunikacie, że spłaty rozpoczną się „zgodnie z Planem Rehabilitacji”.

Według wpisu MtGoxBalanceBot na X, całkowita ilość BTC posiadana przez znane adresy powiernika wynosiła ponad 94 400 BTC, z czego ponad 47 000 zostało przetransferowanych wówczas.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button