News

Nvidia chwilowo wyprzedza Apple pod względem kapitalizacji

Amerykański producent układów scalonych Nvidia na krótko wyprzedził Apple, stając się drugą największą firmą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, zanim powrócił na trzecie miejsce.

Wzrost kapitalizacji Nvidii do ponad 3,01 bln dolarów zbliżył ją do pierwszego miejsca Microsoftu, który ma kapitalizację 3,1 bln dolarów.

Apple odzyskało swoją pozycję, gdy rynki w USA otworzyły się 6 czerwca, awansując ponownie na drugie miejsce z wyceną 3,007 bln dolarów. W tym samym czasie Nvidia pozostaje na trzecim miejscu z wyceną 2,973 bln dolarów.

Te liczby stanowią nowe rekordy wszech czasów zarówno dla Nvidii, jak i Apple, a także dla NASDAQ i S&P 500, z dalszymi ruchami oczekiwanymi w nadchodzących dniach.

Microsoft utrzymuje swoją przewagę i nadal pozostaje najcenniejszą firmą w historii pod względem kapitalizacji rynkowej. Jednak zmieniający się globalny krajobraz technologiczny, w połączeniu z nadchodzącymi premierami produktów, partnerstwami i potencjalnymi działaniami regulacyjnymi, mogą spowodować zmiany w rankingach liderów.

Konferencja Worldwide Developer’s Conference firmy Apple odbędzie się w poniedziałek, 10 czerwca. Analitycy oczekują wielu ogłoszeń związanych ze sztuczną inteligencją (AI) od firmy z Cupertino, w tym partnerstwa z twórcą ChatGPT, OpenAI.

Według licznych doniesień, kierownictwo Apple uważa, że firma pozostaje w tyle za Microsoftem, który dotychczas zainwestował ponad 13 mld dolarów w OpenAI. Krążą plotki, że Apple stara się nawiązać partnerstwa z OpenAI i innymi pokrewnymi firmami, a także zatrudniać specjalistów AI, którzy wcześniej pracowali dla konkurencyjnych firm, takich jak Google.

Ostatecznie Nvidia może czerpać największe korzyści z rosnących akcji związanych z AI na rynku w 2024 r. Jej układy graficzne (GPU) cieszą się stale rosnącym popytem jako preferowana platforma sprzętowa do rozwoju sztucznej inteligencji.

Nie tylko Microsoft i Google używają układów Nvidii, ale również inni liderzy branży, tacy jak OpenAI, Amazon i xAI Elona Muska.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button