News

Ponad 600 firm w USA ujawniło inwestycje w Bitcoinowe ETF

W ciągu ostatniego tygodnia ponad 600 firm ujawniło znaczne inwestycje w fundusze ETF oparte na Bitcoinie w swoich raportach 13F składanych do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC).

Według danych z tych raportów, profesjonalne firmy inwestycyjne zgłosiły posiadanie Bitcoinowych funduszy ETF o łącznej wartości 3,5 mld dolarów.

Wśród nich są takie instytucje jak Morgan Stanley, JPMorgan, Wells Fargo, UBS, BNP Paribas, Royal Bank of Canada oraz fundusze hedgingowe takie jak Millennium Management i Schonfeld Strategic Advisors.

Millennium jest największym inwestorem w ETF, z inwestycją w wysokości 1,9 mld dolarów. Firma zainwestowała 844,2 mln dolarów w iShares Bitcoin Trust (IBIT) firmy BlackRock, 806,7 mln dolarów w fundusz Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) firmy Fidelity, 202 mln dolarów w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), 45,0 mln dolarów w ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB) oraz 44,7 mln dolarów w Bitwise Bitcoin ETF (BITB).

Schonfeld Strategic Advisors, fundusz hedgingowy zarządzający aktywami o wartości 13 mlddolarów, był drugim co do wielkości inwestorem w Bitcoinowe ETF, z inwestycją w wysokości 248 mln dolarów w fundusz BlackRock oraz 231,8 mln dolarów w fundusz Fidelity, co łącznie daje 479 mln dolarów.

Pine Ridge Advisers, firma doradcza z Nowego Jorku, ogłosiła inwestycję w spotowe fundusze ETF Bitcoin w wysokości 205,8 mln dolarów, z 83,2 mln dolarów w IBIT, 93,4 mln dolarów w FBTC i 29,3 mln dolarów w BITB.

Morgan Stanley ujawnił inwestycję w GBTC o wartości 269,9 mln dolarów, co czyni go jednym z największych posiadaczy GBTC. Aristeia Capital, zarządzający aktywami alternatywnymi, ujawnił inwestycję w IBIT o wartości 163,4 mln dolarów.

Graham Capital Management, firma inwestycyjna z Connecticut, zadeklarowała inwestycję w IBIT w wysokości 98,8 mln dolarów i 3,8 mln dolarów w FBTC, podczas gdy CRCM ujawnił inwestycję w IBIT o wartości 96,6 mln dolarów. Fortress Investment Group, firma inwestycyjna z Nowego Jorku, ujawniła inwestycję w IBIT o wartości 53,6 mln dolarów.

Bitcoinowe fundusze ETF zostały uruchomione w drugim tygodniu stycznia, ciesząc się ogromnym popytem w pierwszych trzech miesiącach od ich wprowadzenia. Jednak w ostatnich tygodniach napływy znacznie spadły. Pomimo tego, setki instytucji finansowych ujawniły inwestycje liczące miliardy dolarów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button