Kryptowaluty

Porównanie portfeli sprzętowych – Ledger i Trezor

Decydując się na zakup portfela sprzętowego, a co za tym idzie, szukając informacji o konkretnych produktach, na pewno rzucą się nam w oczy dwie bardzo popularne marki – Ledger i Trezor. Są to marki, które zyskały swoją ogromną popularność, oferując sprzęty zapewniające bezpieczeństwo przechowywania kryptowalut na najwyższym światowym poziomie.

Wygląd

Portfele sprzętowe obu firm znacząco się różnią wyglądem. Urządzenia firmy Ledger przypominają zwyczajny pendrive USB, za to portfele firmy konkurencyjnej posiadają oryginalny kształt, w którym zawarty jest sporej wielkości wyświetlacz. Oba sprzęty są wykonane z plastiku, jednak Ledger dodatkowo schowany jest w metalowej ramce.

Ledger Nano S vs Trezor ONE

Firmy te zawierają w swoim portfolio kilka modeli portfeli do kryptowalut. Jednymi z najlepszych i najbardziej popularnych są Ledger Nano S i Trezor ONE. Oba te urządzenia podłączane są do komputera poprzez kabel USB.

Obsługiwane krytpowaluty i bezpieczeństwo

Pod względem ilości obsługiwanych kryptowalut niewątpliwie Ledger Nano S ma większą przewagę nad Trezorem ONE. Przykładowe kryptowaluty, których nie obsługuje ten ostatni, to Cardano czy Ripple. Pełne listy obsługiwanych coinów możemy znaleźć na stronie producentów.

Odnośnie kwestii bezpieczeństwa, to te obie marki słyną z najwyższej jakości zabezpieczeń. Tak Trezor, jak i Ledger zapewniają urządzenia przechowujące klucze prywatne w trybie offline. Oba sprzęty są zabezpieczane na różne sposoby. Na przykład w portfelu Trezor wpisujemy hasło po podłączeniu na komputerze na zmieniającej się klawiaturze, podczas gdy u konkurencji logujemy się za pomocą przycisków znajdujących się na obudowie urządzenia.

Następną różnicą jest to, że produkty firmy Trezor posiadają własne, oryginalne oprogramowanie, którego kod nie jest ogólnie dostępny, podczas gdy Ledger korzysta z oprogramowania BOLOS, ogólnie dostępnego frameworka.

Poziom trudności obsługi portfeli sprzętowych Ledger Nano S i Trezor ONE

Urządzenia te są stosunkowo łatwe w obsłudze i nie powinny sprawić problemu, nawet osobom dopiero co wchodzącym na rynek kryptowalut. Konfiguracja jest intuicyjna. Trezorem zarządzamy za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej lub aplikacji, podczas gdy Ledger oferuje rozwiązanie polegające na zainstalowanie na urządzeniu i komputerze swojego portfela.

Podsumowanie

Obie firmy oferują bardzo dobrej jakości portfele sprzętowe, oferujące zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Ceny urządzeń są zbliżone do siebie, tak więc każdy powinien wybrać model, którego cechy najlepiej mu odpowiadają.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button