News

Portfel sprzętowy dla juana

Chińska instytucja bankowa zakończyła prace nad portfelem sprzętowym dla cyfrowej waluty banku centralnego kraju – cyfrowego juana. Według oświadczenia władz instytucji z 7 lutego, oddział Banku Rolnego Chin w Hebei, stan Xiong’an, wyprodukował pierwszy portfel sprzętowy przeznaczony dla cyfrowego juana. Produkt został opracowany przez Komitet Roboczy Partii z Xiongan New Area i oddział People’s Bank of China w Shijiazhuang.

Nowe obszary w Chinach to dzielnice miejskie, które otrzymują specjalne wsparcie ekonomiczne ze strony rządu centralnego. Są one podzielone na poziomy stanowe, prowincjonalne i prefektury. Xiong’an to nowy obszar stanowy.

Ciekawa technologia

Zgodnie z zapowiedzią nowy portfel sprzętowy obsługuje podwójne płatności offline bez połączenia z Internetem. Cyfrowy portfel juanów umożliwia również płatności bez użycia telefonów komórkowych. Urządzenie pojawiło się w połączeniu z świętami noworocznymi w Chinach, zapewniając dodatkową szansę na testy dla lokalnych mieszkańców. Nowy portfel sprzętowy podobno umożliwił użytkownikom wysyłanie prezentów członkom rodziny i znajomym, aby wyrazić życzenia noworoczne.

Cyfryzacja wszystkiego

Portfel to kolejny kamień milowy w przyjęciu cyfrowego juana w Chinach. Xiong’an był jednym z pierwszych czterech regionów, które pilotowały chińskie CBDC w kwietniu 2020 r. Uruchomienie portfela w Xiong’an New Area jest zgodne z chińskim planem przyspieszenia budowy nowego inteligentnego miasta w Xiong ‚ Nowa dzielnica w 2021 roku.

Portfel sprzętowy dla PLN

Niestety nie istnieje coś takiego jak portfel sprzętowy dla cyfrowej złotówki, ponieważ takowa nawet nie istnieje. Jeżeli jednak chcecie przechowywać swoje kryptowaluty w bezpieczny sposób, warto zajrzeć na FlyingAtom Shop, gdzie można nabyć najpopularniejsze portfele sprzętowe w przystępnych cenach i różnych wariantach. Warto wspomnieć, że firma FlyingAtom jest licencjonowanym dystrybutorem na Polskę takich marek jak Trezor czy Ledger.

Finansowy Krytyk

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.