News

Prawnik Ripple sugeruje rozwiązanie konfliktu z SEC w Sądzie Najwyższym?

Podczas gdy Ripple Labs i amerykańska SEC nadal oczekują na orzeczenie Sądu Okręgowego, prawnik Ripple wydał mocne oświadczenie na Twitterze. 

Wypowiedź pojawia się w czasie, gdy SEC przeprowadza rzekomą „Operację Choke Point 2.0” przeciwko branży kryptograficznej, a także stoi w obliczu procesu w sporze dotyczącym ETF Bitcoin spot z Grayscale. 

Stuart Alderoty z Ripple stwierdził, że SEC przegrała łącznie cztery z pięciu spraw, które trafiły do Sądu Najwyższego: 

SEC przegrała 4 z ostatnich 5 spraw w Sądzie Najwyższym, dzięki nielicznym, którzy mieli odwagę i zasoby, by walczyć z działaniami SEC, które nie były zgodne z prawem.

Ripple będzie walczyć w Sądzie Najwyższym?

Oświadczenie wywołuje poruszenie w społeczności XRP, ponieważ jego przekaz nie jest do końca jasny. Czy Alderoty sugeruje, że Ripple jest skłonny zwrócić się do Sądu Najwyższego w przypadku niekorzystnego wyniku sprawy sądowej? Może Alderoty tylko zwraca uwagę, że SEC ma słabe wyniki przeciwko silnym przeciwnikom, którzy sprzeciwiają się nadmiernemu zasięgowi agencji? 

Prawnik społeczności XRP, John E. Deaton, odniósł się do oświadczenia Alderoty. Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie zdanie, w którym Deaton stwierdza, że streszczenie wyroku może stanowić wstęp do pisma apelacyjnego: 

Nie mam wątpliwości, że Ripple wygra, a obecny Sąd Najwyższy zamknie rażący nadmierny zasięg SEC. Sprawa West Virginia vs EPA to wszystko, co musisz wiedzieć, aby się ze mną zgodzić. Podsumowanie wyroku Ripple’a jest już bardzo dobrze napisanym apelem.

W sprawie, do której odnosi się Deaton, Sąd Najwyższy orzekł, że Agencja Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA) nie ma uprawnień Kongresu do ograniczania emisji z istniejących elektrowni poprzez przenoszenie produkcji do “czystszych” źródeł. 

Deaton prawdopodobnie nawiązuje do faktu, że SEC przekracza swoje uprawnienia pozwem dotyczącym papierów wartościowych XRP, gdzie tylko Kongres może zapewnić jasność regulacyjną. Sąd Najwyższy może rozstrzygnąć tę kwestię. 

W tym momencie nie ma wyraźnego sygnału ze strony dyrektora Ripple, że firma jest gotowa do walki w Sądzie Najwyższym. W ostatnich miesiącach kilku decydentów Ripple wielokrotnie wyrażało optymizm co do pozytywnego wyniku sprawy sądowej.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button