News

Premier Kanady: Inwestowanie w kryptowaluty nie jest ucieczką przed inflacją

W opublikowanym wpisie na Twitterze premier Kanady Justin Trudeau wygłosił krytyczne uwagi dotyczące pro-krypto-platformy nowo wybranego lidera opozycji Pierre’a Pollievere’a, pisząc:

Zwrócimy również uwagę na wątpliwe, lekkomyślne pomysły ekonomiczne. Mówienie ludziom, że mogą obejść inflację poprzez inwestowanie w kryptowaluty, nie jest odpowiedzialnym przywództwem.

– pisze

W osobnym wystąpieniu telewizyjnym Trudeau powtórzył te uwagi, dodając, że „odpowiedzialni liderzy” nie powinni zachęcać osób fizycznych do „inwestowania oszczędności życia w niestabilne kryptowaluty”.

10 września urodzony w Calgary polityk Pierre Pollievere zdobył 68,15% głosów w wyborach na kolejnego lidera Konserwatywnej Partii Kanady, czyli oficjalnej opozycji wobec obecnej Partii Liberalnej Justina Trudeau.

Pollievere jest zwolennikiem kryptowalut, który zobowiązał się do przekształcenia Kanady w „światową stolicę Blockchain”, powołując się na pozytywne perspektywy tworzenia miejsc pracy w sektorze Web 3.0 i niższe koszty dostępu do produktów finansowych jako powody do poparcia tego zamiaru. W poprzednich wywiadach Pollievere twierdził, że rząd „rujnuje dolara kanadyjskiego” i że Kanadyjczycy powinni rozważyć inne formy pieniędzy, takie jak krypto.

Na początku tego roku Kanada ogłosiła stan wyjątkowy po tym, jak konwój kierowców ciężarówek, nazwany „Konwojem Wolności”, zablokował śródmieście w stolicy kraju, Ottawie. Grupa opowiedziała się za zakończeniem wszystkich środków blokowania związanych z koronawirusem i zakończeniem mandatów na szczepionki.

W odpowiedzi rząd Trudeau powołał się na ustawę kryzysową, uprawniającą banki do zamrożenia funduszy związanych z działalnością protestujących. Następnie sędzia z Ontario nakazał zamrożenie milionów darowizn w Bitcoinach na adres portfela grupy. RCMP, czyli kanadyjska policja federalna, również zażądała od giełd kryptowalut zamrożenia portfeli posiadanych przez protestujących.

W lipcu 2022 r. inflacja w Kanadzie wyniosła 7,6%, co stanowi najwyższy poziom od 40 lat. Tymczasem kryptowaluty nie utrzymały się w tym roku jako „zabezpieczenie przed inflacją”, a ogólna kapitalizacja rynkowa aktywów cyfrowych spadła o ponad 60% od stycznia.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button