News

Prognozy: Bitcoin spadnie o 20% w nadchodzących tygodniach

W oparciu o dane z CoinMarketCap, Bitcoin wzrósł o 0,78% w ciągu ostatnich 24 godzin, przy czym większość rynku również odnotowała znaczące zyski. Jednak analityk kryptograficzny przewidział znaczny trend spadkowy dla lidera rynku.  

Według informacji z 27 lipca na Twitterze, analityka @CryptoFaibik, ocenił, że wartość BTC prawdopodobnie spadnie o 15-20% w nadchodzących tygodniach. Zauważył jednak, że Bitcoin może najpierw osiągnąć poziom 32 000 USD, co wskazuje na nieuchronny potencjalny wzrost o 8,6% w stosunku do obecnej ceny rynkowej tokena: 

Myślę, że BTC najpierw osiągnie 32 000, a następnie możemy być świadkami 15-20% korekty w nadchodzących tygodniach. 

Chociaż może to być interesująca projekcja, warto stwierdzić, że nie było żadnych konkretnych powodów wspierających tę niedźwiedzią perspektywę. W rzeczywistości w ciągu ostatnich kilku tygodni wokół Bitcoina panował pozytywny sentyment. 

Poza ostatnimi budującymi wynikami w obliczu podwyżki stóp Fed, lider rynku wydaje się być przygotowany na wzrost popytu instytucjonalnego. 

Obecnie czołowi zarządzający aktywami złożyli wnioski w Amerykańskiej SEC w celu uzyskania zgody na uruchomienie pierwszego funduszu ETF Spot Bitcoin w USA. 20 lipca firma badawcza Bitcoin NYDIG poinformowała, że zatwierdzenie tych aplikacji może skutkować nowym popytem na Bitcoin w wysokości 30 miliardów dolarów.  

W raporcie stwierdzono, że prognoza ta opiera się na kilku czynnikach, w tym rozpoznawalności marki, jaką oferują zarządzający aktywami, wraz z powszechnym zrozumieniem regularnych metod handlowych brokerów papierów wartościowych.  

Bitcoin trzyma się mocno

Z innych wiadomości, odporność Bitcoina na podwyższoną stopę finansowania federalnego przyciągnęła uwagę inwestorów, a dominacja społeczna tokena odnotowała znaczny wzrost. 

W chwili redagowania tego tekstu Bitcoin kosztuje 29 406,94 USD. Tymczasem dzienny wolumen obrotu wzrósł o 20,46% i jest wyceniany na 12,97 mld USD. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą 571,05 mld dolarów, Bitcoin jest największą kryptowalutą na rynku.

źródło: newsbtc.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button