News

Regulacje hamują rynek

Podmioty z branży kryptowalut w Hongkongu próbują sprzeciwić się nadchodzącej ustawie, która ograniczyłaby legalny handel kryptowalutami do profesjonalnych inwestorów, blokując dostęp 93% lokalnej populacji. W komentarzach do opublikowanego niedawno artykułu w South China Morning Post, organ branżowy Global Digital Finance ostrzegł, że proponowane prawo prawdopodobnie zmusi handlowców detalicznych do przejścia na nieuregulowane platformy lub do bitomatów. Global Digital Finance reprezentuje giełdy kryptowalut, takie jak BitMEX, Huobi, Coinbase i OKCoin, i jest na czele wysiłków branży, aby sprzeciwić się nadchodzącym przepisom.

Hong Kong Financial Services i Treasury Bureau po raz pierwszy opublikowały propozycję w listopadzie 2020 r. w ramach starań o zaostrzenie środków przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Posunięcie to wpisuje się w wysiłki zmierzające do dostosowania przepisów krajowych do zaleceń Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF).

Dziurawe zakazy

Jednak propozycja biura przekracza wymagania ram FATF, odzwierciedlając zamiast tego twarde stanowisko wobec handlu kryptowalutami w Chinach kontynentalnych. Przewodniczący rady doradczej Global Digital Finance, Malcolm Wright, zwrócił uwagę, że członkowie FATF Singapur, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone nadal zezwalają handlowcom detalicznym na udział w rynku kryptowalut.

W styczniu rząd prowadził konsultacje zarówno z reprezentantami społeczeństwa, jak i przedstawicielami branży. Teraz, gdy okres konsultacji dobiegł końca, oczekuje się, że wniosek zostanie przekształcony w projekt ustawy i przedstawiony radzie ustawodawczej Hongkongu w dalszej części roku. Szacunki South China Morning Post, zgodnie z którymi 93% krajowej populacji będzie dotknięty zakazem, opierają się na niedawnej ankiecie CitiBank, która wykazała, że ​​około 7% populacji, czyli 504 000 osób, posiada aktywa wystarczające do przekroczenia progu przewidzianego dla inwestorów profesjonalnych.

Nad Wisłą

Jak na razie w Polsce nie zamierza się wprowadzić regulacji, które w tak drastyczny sposób mogłyby ograniczyć dostęp do rynku kryptowalut. Jeżeli jesteście zainteresowani anonimowym zakupem kryptowalut, możecie skorzystać z oferty firmy FlyingAtom, która jest operatorem 29 bitomatów na terenie naszego kraju. Maszyny są zlokalizowane w różnych miastach Polski, a dokładne ich adresy, kursy wymiany a także instrukcję obsługi można znaleźć tutaj.

Finansowy Krytyk

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.