News

Robert Kiyosaki: Kupujcie tyle Bitcoinów na ile Was stać

Autor książki „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” Robert Kiyosaki zalecił inwestorom zakup tylu Bitcoinów, na ile tylko mogą sobie pozwolić, zaznaczając, że Chiny mają problemy i to nie jest odpowiedni moment na zakup akcji i obligacji. „To jest czas na zakup prawdziwego złota, prawdziwego srebra i jak największej ilości Bitcoinów, na jaką mogą sobie Państwo pozwolić” – podkreślił.

Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” to książka z 1997 r., której współautorem jest Kiyosaki, a także Sharon Lechter. Przez ponad sześć lat znajdowała się na liście bestsellerów New York Times. Sprzedano ponad 32 mln kopii książki w ponad 51 językach w ponad 109 krajach.

Kiyosaki napisał na platformie społecznościowej X, że Chiny mają problemy na skutek raportów informujących, iż chińskie władze próbują podtrzymać krajowy rynek akcji poprzez różne środki. Według znanego autora prawdziwym problemem jest to, że konsumenci na całym świecie przestali kupować. Podkreślił, że to nie jest odpowiedni moment na zakup akcji i obligacji. Mówi, że to czas dla inwestorów na zakup prawdziwego złota, srebra i jak największej ilości Bitcoinów, na jaką tylko mogą sobie pozwolić.

Uznany autor od dawna zalecał inwestowanie w złoto, srebro i Bitcoiny. Nazywa je „rzeczywistymi aktywami”, w przeciwieństwie do walut fiat, które określa jako „fałszywe pieniądze”. Jednak wcześniej w tym miesiącu zauważył problem z inwestowaniem w złoto i srebro, twierdząc, że w miarę wzrostu ich cen odkrywa się i wydobywa więcej złota i srebra. W przeciwieństwie do tego chwalił ograniczoną podaż Bitcoina, wynoszącą 21 mln monet.

W zeszłym miesiącu Kiyosaki prognozował potencjalny spadek cen złota, możliwe nawet poniżej 1,2 tys. dolarów. Niemniej jednak pozostaje optymistyczny co do srebra i Bitcoina, spodziewając się wzrostu. Spodziewa się również, że BTC osiągnie wartość 100 tys. dolarów do czerwca tego roku. Wcześniej w tym miesiącu powiedział, że Bitcoin powinien osiągnąć w tym roku wartość 300 tys. dolarów.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button