News

Rosja przygotowuje się do uregulowania transakcji NFT

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego w Moskwie planuje wnieść kilka poprawek do Kodeksu Cywilnego i ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych”, aby uregulować rynek NFT w Federacji Rosyjskiej. Wiadomość pochodzi ze spotkania specjalnej grupy roboczej, które odbyło się z inicjatywy ministerstwa.

Podczas dyskusji uczestnicy podali prawne definicje cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich i opracowali niezbędne zmiany legislacyjne, poinformował kryptowalutowy serwis informacyjny Bits.media. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Centralnego Banku Rosji oraz Vkontakte, wiodącej rosyjskiej sieci społecznościowej, która na początku tego roku ogłosiła zamiar wprowadzenia wsparcia dla Blockchain i NFT na swojej platformie.

Bank Rosji, znany ze swojego surowego stanowiska wobec kryptowalut, nalega, aby Ministerstwo Gospodarki nie zajmowało się kwestiami związanymi z regulacją tokenów cyfrowych. Według władz monetarnych należą one do ich własnych kompetencji oraz kompetencji Ministerstwa Finansów. Organ regulacyjny sprzeciwia się również legalizacji obrotu kryptowalutami takimi jak Bitcoin w Rosji i ich wykorzystaniu do płatności.

W publikacji czytamy również, że branża na ten moment czeka na rozwój sytuacji. Andrey Tugarin, partner zarządzający w GMT Legal, podzielił się swoją opinią, iż nieprawidłowa definicja cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich w rosyjskim ustawodawstwie może znacznie zawęzić zakres ich stosowania.

Funkcjonalność NFT przez długi czas nie ograniczała się do sztuki cyfrowej. Mogą pełnić rolę wejściówek na imprezy, zabezpieczenia własności wirtualnej mienia oraz zabezpieczenia.

– zaznaczył.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button