News

Rząd USA przejmuje aktywa Sama Bankmana-Frieda warte 700 mln dolarów

Według dokumentów sądowych przejrzanych przez CNBC, rząd USA przejął prawie 700 mln dolarów od byłego dyrektora generalnego i współzałożyciela FTX, Sama Bankmana-Frieda (SBF). Większość środków pochodziła z 56 273 269 akcji Robinhood Markets Inc. (Nasdaq: HOOD), których właścicielem jest Bankman-Fried. Biorąc pod uwagę kursy wymiany z 20 stycznia 2023 r., akcje Hood są warte ponad 526 mln USD.

Ponadto reporterzy CNBC, Rohan Goswami i MacKenzie Sigalos, wyszczególnili, że zajęto również prawie 56 mln dolarów przechowywanych na czterech rachunkach bankowych. Trzy konta z 6 mln dolarów były rzekomo przechowywane w Silvergate Bank, a jedno konto w Moonstone Bank miało 50 mln dolarów. W sumie rząd federalny odebrał Bankmanowi-Friedowi 171 mln dolarów w gotówce. Moonstone Bank wyjaśnił 19 stycznia 2023 r., że instytucja finansowa oficjalnie opuści przestrzeń kryptograficzną.

Alameda Research zainwestowała 11,5 mln dolarów w Moonstone Bank, znany również jako Farmington State Bank, poprzez FBH, spółkę holdingową Moonstone. Prokuratorzy federalni uważają, że aktywa o wartości 697 mln dolarów, w większości składające się z akcji Robinhood, zostały nabyte przy użyciu funduszy skradzionych klientom FTX. Bankman-Fried utrzymuje, że jest niewinny i „zaprzeczył sprzeniewierzeniu aktywów klientów”.

Dodatkowo agenci federalni przejęli również środki należące do SBF, które były przechowywane na giełdach kryptowalut Binance i Binance US. Rząd USA ujawnił zamiar przejęcia akcji Robinhood w pierwszym tygodniu stycznia 2023 r., a Departament Sprawiedliwości USA zainicjował ten proces.

Bankman-Fried próbował odzyskać dostęp do akcji, zauważając, że potrzebuje pieniędzy na pokrycie kosztów prawnych. Rząd USA może przejmować fundusze od obywateli podejrzanych o wykroczenia bez konieczności oskarżania ich o przestępstwo oraz od podejrzanych oskarżonych oczekujących na proces. Prokuratorzy federalni nie wierzą, że zajęte aktywa stanowią własność masy upadłościowej.

źródło: news.bitcoin.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button