News

Rząd Wielkiej Brytanii odrzuca wezwanie do traktowania kryptowalut jak hazardu

Rząd Zjednoczonego Królestwa odrzucił propozycję Komisji Skarbu Izby Gmin dotyczącą regulacji handlu kryptowalutami na zasadach obowiązujących w przypadku hazardu, podkreślając, że „zdecydowanie nie zgadza się” z podejściem komisji.

Grupa brytyjskich parlamentarzystów wezwała do regulacji rynku kryptowalut w Wielkiej Brytanii w sposób podobny do hazardu w raporcie komitetu z dnia 17 maja. Komisja Skarbu stwierdziła, że działalność inwestycyjna w kryptowaluty jest zgodna z zasadą „takiego samego ryzyka, takich samych regulacji”.

W odpowiedzi na raport komitetu z dnia 20 lipca, brytyjski sekretarz skarbu ds. gospodarczych Andrew Griffith odrzucił propozycję, twierdząc, że rząd stanowczo nie zgadza się z „rekomendacją komitetu dotyczącą regulacji handlu detalicznego i działalności inwestycyjnej w niezabezpieczonych aktywach kryptograficznych jako hazardu, a nie usługi finansowej”.

W Wielkiej Brytanii wszystkie formy hazardu są regulowane na podstawie ustawy o hazardzie z 2005 roku. Firmy, w tym sale bingo, loterie, zakłady bukmacherskie, zakłady internetowe i kasyna, podlegają kontroli w celu ograniczenia hazardu uzależniającego i wprowadzenia środków przeciwdziałających praniu brudnych pieniędzy.

W odpowiedzi rząd zauważył, że takie podejście ma potencjał całkowicie przeciwstawić się zgodnym globalnym zaleceniom organizacji międzynarodowych i instytucji normujących. Brytyjski rząd uważa, że rekomendacje komisji mogą stworzyć niejasne i nakładające się uprawnienia między regulatorami finansowymi a Komisją ds. Hazardu.

Rząd dodał, że już pracuje nad regulacją rynku kryptowalut, a zaproponowana legislacja regulacyjna została przedstawiona parlamentowi i omówiona w zeszłym miesiącu. W kontekście ustanawiania standardów dla branży kryptowalut i firm zajmujących się kryptografią, rząd stwierdził:

HM Treasury i FCA [Financial Conduct Authority] będą współpracować z branżą, aby upewnić się, że firmy kryptograficzne są w pełni świadome wymaganych standardów do uzyskania zatwierdzenia przy bramie FSMA. W odpowiednim czasie zostaną dostarczone dalsze informacje, aby zapewnić, że standardy zatwierdzenia są jasno dostępne dla firm kryptograficznych działających w Wielkiej Brytanii.

– czytamy.

Rząd dodał także, że ta legislacja może wejść w życie do końca 2023 roku i że rekomendacje komisji również zostały wzięte pod uwagę.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button