News

Sąd orzeka na korzyść Grayscale w sporze z SEC – akcje Coinbase rosną

Akcje Coinbase odnotowały wzrost 29 sierpnia po tym, jak pojawiły się doniesienia, że sędzia federalny wydał orzeczenie na korzyść Grayscale. Dotyczy one sporu prawnego z amerykańską SEC. 

W końcowych momentach sesji giełdowej 29 sierpnia, wartość COIN wyniosła 85,13 dolarów za akcję. Oznacza to wzrost o ponad 15% w porównaniu z zamknięciem z poprzedniego dnia. Coinbase, największa giełda kryptowalut w USA, jest notowana na giełdzie Nasdaq od 2021 roku. 

29 sierpnia sąd federalny orzekł, że SEC nie przedstawiła spójnego uzasadnienia odrzucenia wniosku Grayscale o przekształcenie swojego Bitcoina do tradycyjnego funduszu notowanego na giełdzie.  

Werdykt, postrzegany przez inwestorów jako zwycięstwo sektora kryptowalut, podsycił nadzieje na potencjalne pojawienie się funduszu ETF Bitcoin. Coinbase został wybrany na potencjalnego depozytariusza i partnera do udostępniania danych z nadzoru niektórym kandydatom mającym na celu wprowadzenie funduszu ETF. 

Jeśli fundusze te zostaną zatwierdzone, spółka z siedzibą w San Francisco udostępni dane związane z obrotem, operacjami rozliczeniowymi i identyfikacją klienta. Wspólny wysiłek ma na celu ograniczenie ryzyka manipulacji na rynku i zapewnienie bezpiecznego przechowywania Bitcoinów wspierających udziały funduszy.

W USA ciągle brak ETF Bitcoin

Spotowy fundusz ETF Bitcoin pozostaje nieobecny w USA ze względu na wahania SEC w sprawie udzielenia zgody. Obecnie w kraju dostępne są wyłącznie kryptowalutowe fundusze ETF powiązane z kontraktami futures. Umożliwiają one inwestorom spekulacje na temat przyszłych cen aktywów cyfrowych. 

Niemniej jednak inwestorzy poszukują instrumentu inwestycyjnego zapewniającego bezpośrednią ekspozycję na Bitcoin. W czerwcu BlackRock, największy na świecie podmiot zarządzający aktywami, dołączył do wielu czołowych kandydatów ubiegających się o zgodę SEC. Dyrektor generalny Larry Fink zauważył duże zapotrzebowanie klientów na ekspozycję na kryptowaluty. 

Według CoinMarketCap, cena Bitcoina wynosiła 27 982 dolarów, co oznacza wzrost o ponad 7% w ciągu ostatnich 24 godzin. Mimo to największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej pozostaje prawie 60% poniżej szczytowego poziomu, z listopada 2021.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button