News

Salwador notuje zyski z zakupionych Bitcoinów

Według wpisu z 4 grudnia, opublikowanego przez prezydenta Salwadoru Nayiba Bukele, krajowe inwestycje w Bitcoina wynoszą obecnie 131 mln dolarów, generując zysk netto w wysokości 3,6 mln dolarów, co daje ogólny zysk wynoszący 2,84%.

Oczywiście nie mamy zamiaru sprzedawać; to nigdy nie było naszym celem. Jesteśmy w pełni świadomi, że cena będzie nadal się wahać w przyszłości; to nie wpływa na naszą długoterminową strategię.

– powiedział Bukele.

1 grudnia Bukele zrezygnował z funkcji prezydenta Salwadoru po uzyskaniu zgody zgromadzenia ustawodawczego kraju, co pozwoliło mu na odejście w celu skoncentrowania się na kampanii reelekcyjnej w 2024 roku. Podczas pierwszej kadencji Bukele Salwador zakupił BTC za pośrednictwem skarbu narodowego we wrześniu 2021 roku, z początkową inwestycją w wysokości 10,3 mln dolarów. Jednak cena Bitcoina szybko spadła o ponad 50% w trakcie rynku niedźwiedzia.

Mimo to Bukele kontynuował regularne zakupy krajowych inwestycji w Bitcoina, dokonując powtarzających się zakupów przez cały rok 2022. W pewnym momencie portfel Bitcoina kraju spadł nawet do 45 mln dolarów z wartości księgowej wynoszącej 103,9 mln dolarów.

W 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem, który przyjął Bitcoina jako legalny środek płatniczy. Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł jednak, że ryzyka związane z Bitcoinem dla Salwadoru „nie materializują się” z powodu ograniczonej adopcji w kraju. W grudniu ubiegłego roku reporter Cointelegraph, Joe Hall, odwiedził Salwador i próbował płacić za codzienne usługi przy użyciu Bitcoina, co zakończyło się rozczarowaniem. W przyszłym roku Salwador planuje wprowadzić edukację związaną z Bitcoinem w szkołach państwowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button