News

Salwador otwiera „Ambasadę Bitcoina” w USA

Największa na świecie kryptowaluta, Bitcoin, po raz kolejny łączy kraje – rząd Salwadoru otwiera „Ambasadę Bitcoina” w Stanach Zjednoczonych.

Salwador, który jako pierwszy kraj na świecie zatwierdził Bitcoin jako prawny środek płatniczy w 2021 r., rozszerza swoją strategię Bitcoina poprzez nowe partnerstwo z rządem Teksasu. Współpraca międzyrządowa ma na celu utworzenie Ambasady Bitcoina lub przedstawicielstwa Salwadoru w Teksasie, aby pracować nad nowymi projektami, które będą promować adopcję BTC.

Milena Mayorga, ambasador Salwadoru w Stanach Zjednoczonych, ogłosiła tę wiadomość w oświadczeniu na Twitterze.

Podczas mojego spotkania z zastępcą sekretarza rządu Teksasu, Joe Esparzą, rozmawialiśmy o otwarciu drugiej Ambasady Bitcoina i rozszerzeniu projektów wymiany handlowej i ekonomicznej.

– powiedziała Mayorga.

Najnowsza inicjatywa pojawia się kilka miesięcy po tym, jak Salwador otworzył pierwszą ambasadę Bitcoina w południowym mieście Lugano w Szwajcarii w październiku 2022 r. W ramach wspólnych działań, dwie jurysdykcje pro-kryptograficzne rozpoczęły prace nad ustanowieniem fizycznej obecności rządowej, aby promować współpracę w instytucjach edukacyjnych i badawczych związanych z Bitcoinem.

Według byłego szefa strategii Blockstream, Samsona Mow, zjawisko ambasady Bitcoina jest kolejnym krokiem w kierunku akceptacji Bitcoina przez państwa narodowe i miasta. Powiedział, że takie inicjatywy prowadzą do współpracy między krajami w celu opracowania nowych inicjatyw, takich jak tworzenie sojuszy między miejscami, które przyjęły Bitcoina.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button