News

Sberbank rozpocznie w tym miesiącu handel kryptowalutami

Rosyjski gigant bankowy Sberbank wchodzi w handel kryptowalutami. Zgodnie z komunikatem, bank rozpocznie świadczenie usług związanych z aktywami kryptograficznymi w tym miesiącu. 

Wiceprezes zarządu Sbierbanku Anatolij Popow powiedział, że bank jest przygotowany do uruchomienia usług związanych z kryptowalutami. Klienci będą mogli kupować, sprzedawać i wymieniać towary cyfrowe. Wkrótce bank rozpocznie wystawianie transakcji cyfrowych aktywów finansowych (DFA). 

Parafrazując to, co Popow napisał w swoim oryginalnym poście: 

Jeśli mówimy o konsumentach, to przewidujemy, że ta funkcja będzie dla nich dostępna w czerwcu w drugim kwartale. Ludzie będą mogli handlować cyfrowymi aktywami finansowymi.

Sberbank z siedzibą w Moskwie, miał nadzieję wypuścić platformę DeFi zgodną z Ethereum w kwietniu, ale od tego czasu termin debiutu przesunął się na czerwiec. 

Ramię inwestycyjne banku, Sber Asset Management, ogłosiło plany wprowadzenia pierwszego rosyjskiego funduszu giełdowego opartego na technologii blockchain w grudniu 2021. 

Alexander Vedyakhin, wiceprezes banku, przedstawił pozytywne skutki zmiany. Przede wszystkim więcej pieniędzy do banku mogliby wnieść inwestorzy zainteresowani rynkiem kryptowalut. 

Vedyachin powiedział: 

Musimy zapewnić wszystkim możliwość korzystania z tych usług. Pod koniec pierwszego kwartału 2023 lub najpóźniej na początku drugiego kwartału 2023 Sber zaoferuje taką możliwość.

Sbierbank próbował skłonić rosyjski rząd do wydania swojego stablecoina w 2021 roku. Rosyjski bank centralny wahał się, czy zezwolić na tworzenie prywatnych kryptowalut, ale Sberbank i tak kontynuuje rozwój swojej platformy. Bank otrzymał pozwolenie na emisję i handel cyfrową walutą w zeszłym roku. 

Tymczasem rosyjski prywatny bank Alfa Bank również jest upoważniony do emisji kryptowalut. Lighthouse, start-up Fintech i Atomyze, platforma tokenizacyjna wspierana przez Federację Rosyjską, to dwie kolejne uznane instytucje finansowe. 

Sberbank wyraźnie widzi pozytywnie przyszłość walut cyfrowych i wyznacza tempo w Rosji. Bank kontynuuje innowacje i dostosowuje się do stale zmieniającego się krajobrazu finansowego.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button