News

SEC składa pozew przeciwko Celsius – były dyrektor generalny podobno został aresztowany

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podejmuje działania przeciwko Celsius Network, pożyczkodawcy kryptowalut, który upadł w 2022 roku. 

Zgodnie z informacjami Bloomberga, 13 lipca regulator papierów wartościowych złożył pozew przeciwko byłemu dyrektorowi generalnemu Celsius, Alexowi Mashinsky’emu. Szczegóły nie są na chwile obecną znane. 

Te same informacje sugerowały, że Mashinsky został również aresztowany dziś rano, po dochodzeniu w sprawie upadku firmy. W raporcie powołano się na anonimowe źródła zaznajomione ze sprawą. Sytuacja ma miejsce po tym, jak CFTC stwierdziła, że Celsius i Mashinsky złamali amerykańskie przepisy przed upadkiem firmy.

6 lipca Bloomberg poinformował również, że prawnicy z działu egzekwowania CFTC stwierdzili, że Celsius wprowadzał inwestorów w błąd. Firma nie zarejestrowała się, a Mashinsky złamał kilka amerykańskich przepisów. 

Akcja i aresztowanie miały miejsce tego samego dnia, kiedy Celsius oficjalnie ogłosił, że firma wszczęła dobrowolne postępowanie na podstawie rozdziału 11. Firma zauważyła, że ma w kasie 167 mln dolarów w gotówce. Według Celsius, środki pozwolą na wsparcie „niektórych operacji w procesie restrukturyzacji”. 

To właściwa decyzja dla naszej społeczności i firmy. Mamy silny i doświadczony zespół, który poprowadzi Celsius przez ten proces. Jestem przekonany, że kiedy spojrzymy wstecz na historię firmy, uznamy to za decydujący moment. Moment w którym pewne działanie przysłużyło się społeczności i wzmocniło przyszłość podmiotu.

– powiedział Mashinsky.

Mashinsky został wcześniej pozwany przez prokuratora generalnego Nowego Jorku Letitię James w styczniu 2023 roku. W skardze zarzucano byłemu CEO Celsius wiele „fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń”, które doprowadziły inwestorów do utraty miliardów dolarów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button