News

SEC wezwane do zatwierdzenia handlu opcjami na Bitcoina

Zgodnie z doniesieniami amerykańscy ustawodawcy naciskają na Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby zatwierdziła handel produktami ETP związanymi z Bitcoinem.

Według raportu portalu Axios, przedstawiciele Mike Flood i Wiley Nickel napisali niedawno list do przewodniczącego Komisji, Gary’ego Genslera, wzywając SEC do zaprzestania dyskryminacji funduszy kryptowalutowych.

Wzywamy Państwa, bez zwłoki, do zatwierdzenia opcji na miejscowe Bitcoin ETP lub do wyjaśnienia różnicy w traktowaniu między opcjami dla Bitcoin futures ETF — które obecnie są notowane — a opcjami dla miejscowych Bitcoin ETP

– czytamy w obupartyjnym liście.

ETP są instrumentami finansowymi, które dają kupującemu prawo, lecz nie obowiązek, do kupna lub sprzedaży aktywów — w tym przypadku Bitcoinów — po ustalonej cenie w określonym terminie. Instrument ten jest powszechnie stosowany do zabezpieczania się przed zmianami cen, ograniczania potencjalnych strat i umożliwiania inwestorom generowanie dodatkowych dochodów poprzez strategie.

Zatwierdzenie, według Flooda i Nickela, jest kluczowe dla inwestorów, których SEC „stara się chronić”.

Agencja wstrzymuje się od podejmowania decyzji w sprawie aplikacji złożonych przez New York Stock Exchange, Nasdaq i Cboe Global Markets w styczniu.

Nasdaq złożył wniosek o wpisanie i handel opcjami na BlackRock’s iShares Bitcoin Trust, podczas gdy Cboe zamierza oferować handel opcjami na różne fundusze BTC. Podobnie NYSE zamierza handlować opcjami na Bitwise Bitcoin ETF (BITB), Grayscale Bitcoin Trusts (GBTC) i innymi funduszami.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button