News

Sędziowie rozważają wcześniejsze zwolnienie Sama Bankman-Frieda

Trzyosobowy skład sędziów z Amerykańskiego Sądu Apelacyjnego dla Drugiego Okręgu rzekomo rozważał argumenty przedstawione przez prawników reprezentujących byłego CEO FTX, Sama Bankmana-Frieda (SBF), podczas rozważania jego ewentualnego zwolnienia z więzienia przed październikowym procesem.

Zespołowi obrony SBF oraz Prokuraturze Stanów Zjednoczonych przyznano po około pięć minut na wygłoszenie swoich argumentów przed składem sędziów 19 września. Jedna z sędziów rzekomo stwierdziła, że argument Pierwszej Poprawki przedstawiony przez zespół prawników SBF „nie ma już znaczenia” w świetle zarzutów o próby zastraszenia świadków, w tym Caroline Ellison, byłej CEO Alameda Research.

Prawnicy reprezentujący Bankmana-Frieda naciskali na jego zwolnienie z powodu potrzeby dostępu do Internetu w celu przygotowania się do procesu, a także twierdzili, że Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych „popełnił błąd” w odrzuceniu argumentów Pierwszej Poprawki dotyczących zwolnienia. Bankman-Fried wcześniej przyznał się do udostępnienia prywatnych dzienników Ellison reporterowi New York Times, co spowodowało opublikowanie ich treści.

Asystent Prokuratora Stanów Zjednoczonych, Danielle Sassoon, rzekomo potwierdziła, że „były pewne problemy z Internetem” podczas zatrzymania SBF w Metropolitan Detention Center w Brooklynie, ale sugerowała, że miał on wystarczająco czasu na przygotowanie swojej obrony.

Incydent z panią Ellison pokazuje intencję zakłócenia sprawiedliwego procesu. […] Sędzia miał rację mówiąc, że Pierwsza Poprawka nie ma nic do rzeczy. To było manipulowanie. Rada nie kwestionuje tego, że treść postawiła pani Ellison w niekorzystnym świetle.

– powiedziała Sassoon.

Bankman-Fried argumentował, że jego czas w więzieniu naruszył jego prawa wynikające z Pierwszej Poprawki i upośledził jego zdolność do właściwego przygotowania się do procesu, który ma się rozpocząć 3 października. Sędzia odrzucił początkową apelację jego prawników o zwolnienie 6 września, co skłoniło do wystąpienia przed trzyosobowym składem sędziów. Nie wiadomo, kiedy skład ten podejmie decyzję dotyczącą ewentualnego zwolnienia byłego CEO FTX, co prawdopodobnie jest jedną z jego ostatnich szans na uwolnienie przed procesem.

Październikowy proces będzie pierwszym z dwóch procesów dla byłego CEO FTX. Pierwszy proces dotyczyć będzie siedmiu zarzutów oszustwa związanego z zarządzaniem środkami użytkowników na giełdzie kryptowalutowej FTX i Alameda. Drugi proces, oczekiwany na marzec 2024 roku, dotyczyć będzie pięciu dodatkowych zarzutów kryminalnych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button