News

Senatorowie USA przedstawiają nową ustawę o stablecoinach

Senatorowie USA Kirsten Gillibrand i Cynthia Lummis przedstawiają ustawę ustanawiającą ramy regulacyjne dla płatniczych stablecoinów.

W dzisiejszym komunikacie senatorowie ogłosili, że przedstawili Ustawę o Płatniczych Stablecoinach Lummis-Gillibrand, projekt ustawy, nad którym pracowali przez kilka miesięcy i którego publikację planowali na 2024 r. Według Gillibrand i Lummis, ustawa zakazuje „niezabezpieczonych, algorytmicznych stablecoinów” – prawdopodobnie nawiązując do oderwania TerraUSD (UST) od dolara amerykańskiego w 2022 r. – wymaga rezerw w proporcji jeden do jednego dla emitentów, tworzy państwowe i federalne reżimy regulacyjne dla firm oraz zapobiega nielegalnym zastosowaniom stabilecoinów.

Przyjęcie ram regulacyjnych dla stablecoinów jest absolutnie kluczowe dla utrzymania dominacji dolara amerykańskiego, promowania odpowiedniej innowacji, ochrony konsumentów i zwalczania prania pieniędzy oraz finansowania nielegalnych działań. […] Aby opracować jak najmocniejszy projekt ustawy, nasze biura ściśle współpracowały z odpowiednimi federalnymi i stanowymi agencjami, i jestem pewna, że ta ustawa może zdobyć niezbędne poparcie w Senacie i Izbie Reprezentantów.

– powiedziała senator Gillibrand.

Zgodnie z tekstem 179-stronicowej ustawy, stanowe niedepozytowe spółki powiernicze mogłyby emitować stablecoiny płatnicze do wysokości 10 mld dolarów, a upoważnione instytucje „do dowolnej kwoty” na podstawie ograniczonej licencji stanowej. Ustawa ma także na celu utrzymanie obecnego systemu koncesji stanowych i federalnych oraz ustanowienie zasad dotyczących przechowywania dla niedepozytowych spółek powierniczych.

Odpowiednie praktyki przechowywania dla emitentów są niezbędne, zwłaszcza w świetle FTX.

– podaje jednostronicowy dokument wyjaśniający ustawę.

We wrześniu 2023 r. senator Lummis wezwała Departament Sprawiedliwości do podjęcia działań przeciwko emitentowi stablecoina Tether, oskarżając go o przetwarzanie środków, których użył Hamas po ataku tej grupy terrorystycznej na Izrael. Wcześniej współpracowała z senatorem Gillibrand nad wprowadzeniem ustawy skoncentrowanej na kryptowalutach, w tym jednej ustawy mającej na celu ustanowienie kompleksowych ram regulacyjnych, które wyjaśniłyby role Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisji Handlu Towarami i Futures w regulacji aktywów cyfrowych.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button