News

Siemens i Microsoft ogłaszają nowego asystenta AI

Firma technologiczna Siemens, w partnerstwie z Microsoftem, ogłosiła swojego nowego asystenta opartego na generatywnej sztucznej inteligencji o nazwie Siemens Industrial Copilot.

31 października firmy przedstawiły asystenta AI w celu promowania „współpracy człowieka z maszyną” i zwiększenia produktywności. W ogłoszeniu ujawnili również, że pracują nad dodatkowymi asystentami AI, aby obsłużyć specjalistów w branżach produkcji, opieki zdrowotnej, transportu i infrastruktury.

Firmy zadeklarowały, że ich celem jest przyniesienie „korzyści generatywnej sztucznej inteligencji przemysłom na całym świecie”. W samej branży produkcyjnej planują dostarczyć Copilotów dla sektora motoryzacyjnego, dóbr konsumenckich i budowy maszyn.

Według Microsoftu, niemiecki producent samochodów Schaeffler już przyjął do użytku Siemens Industrial Copilot.

Satya Nadella, przewodniczący i CEO firmy Microsoft, stwierdził, że widzi możliwość przyspieszenia innowacji w „całym sektorze przemysłowym” wraz z następną generacją AI.

Roland Busch, dyrektor generalny Siemensa, podzielił to zdanie, mówiąc:

To ma potencjał, aby zrewolucjonizować sposób projektowania, rozwoju, produkcji i działania firm.

Podkreślił, że dostępność współpracy człowieka z maszyną sprawia, że inżynierowie mogą zwiększyć prędkość tworzenia kodu, innowacji i pokonywania ewentualnych braków w zasobach pracy.

Bezpośredni konkurent Siemensa, niemiecki producent Bosch, w lutym nawiązał partnerstwo z Fundacją Fetch.ai w celu uruchomienia programu dotacyjnego o wartości 100 mln dolarów na wsparcie projektów rozwoju Web3, AI i Internetu rzeczy.

Bosch pojawił się również na targach IAA Mobility we wrześniu w Monachium w Niemczech, gdzie testował swoje innowacje w branży motoryzacyjnej wspólnie z Unią Europejską i firmami zajmującymi się technologią Blockchain.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button