News

Srebrne monety bulionowe

Inwestycje w srebro w postaci monet bulionowych to coraz częściej wybierana forma lokowania oszczędności.

Srebrne monety bulionowe – zwane również lokacyjnymi oraz inwestycyjnymi – cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na niższy próg wejścia niż w przypadku złotych odpowiedników. Ponadto monety są interesującą alternatywą dla srebrnych sztabek.

Uznawane za „młodszego brata złota” srebro jest metalem szlachetnym, który odegrał w historii istotną rolę w systemie monetarnym i finansowym. Historia pokazuje, że w przypadku hossy na rynku metali szlachetnych srebro kupione w odpowiednim momencie pozwala zarobić więcej niż złoto. Atutem srebra jest przede wszystkim niższa bariera wejścia, zwłaszcza w przypadku srebrnych monet bulionowych. Monety inwestycyjne wybite ze srebra to świetny sposób na uzyskanie korzystnej relacji cena za gram srebra.

Każda srebrna moneta inwestycyjna cechuje się unikatowym wyglądem. Co istotne, monety, podobnie jak sztabki, nie mają określonego nakładu, ani walorów kolekcjonerskich, a przy tym są wytwarzane z czystego srebra. To zaś sprawia, że na wartość srebrnych monet inwestycyjnych wpływa głównie ilość i bieżąca cena zawartego w nich kruszcu.

Oznaką najwyższej jakości dostępnych na rynku srebrnych monet inwestycyjnych jest akredytacja LBMA (Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców), która stanowi potwierdzenie autentyczności danego produktu. Zaletą kupowania srebrnych monet inwestycyjnych jest przede wszystkim fakt, że są one obsługiwane przez banki, instytucje oszczędnościowe, podmioty handlujące metalami szlachetnymi, a także inwestorów prywatnych. Inwestycja w fizyczne srebro to doskonałe uzupełnienie tradycyjnych form inwestycji. ponieważ ich zaletą jest dywersyfikacja portfela w kierunku majątku ruchomego.

Srebrne monety wytwarza wiele mennic na całym świecie. Osobom decydującym się na zainwestowanie w srebro zalecamy zakup najpopularniejszych monet lokacyjnych. Najczęściej spotykane są srebrne monety o wadze 1 uncji (31,1 gramów), chociaż na rynku dostępne są także monety większe (10 uncji, 1 kilogram czyli około 32 uncji) i mniejsze. Monety jednouncjowe mają zbliżoną średnicę, która zwykle nie przekracza 40 milimetrów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button