News

Srebrne monety kolekcjonerskie

Najbardziej popularne monety zbierane aktualnie w Polsce to z całą pewnością srebrne monety kolekcjonerskie.

Bite w mennicach na całym świecie, między innymi w Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, Francuskiej Mennicy Państwowej, Brytyjskiej Mennicy Królewskiej i australijskiej mennicy w Perth srebrne monety kolekcjonerskie i okolicznościowe są bite ze srebra wysokiej próby, a ich jakość kontrolowana jest przez ekspertów. Stanowi to gwarancję, że monety są wykonane z najwyższą starannością i z ogromną dbałością o szczegóły, dzięki czemu kolekcjonerzy mają zagwarantowaną niezwykłą jakość monet oraz ich oryginalność.

Na cenę srebrnych monet wpływa zawartość kruszcu oraz wartość, jaką przedstawiają one dla kolekcjonerów. Najczęściej monety bite są ze srebra o próbie 925 lub 999. Monety mogą być uatrakcyjniane poprzez dodanie elementów wykonanych z innych materiałów – np. bursztynu, cyrkonii, szkła lub drewna, nadruki wykonane w technice tampondruku czy nadrukowane obrazy hologramowe. Każda ze srebrnych monet kolekcjonerskich posiada stosowny certyfikat, który stanowi o jej autentyczności i pochodzeniu.

Srebrne monety kolekcjonerskie charakteryzują się tym, że zazwyczaj widnieją na nich ważne dla historii postacie, a także wydarzenia historyczne i sportowe, ciekawe miejsca czy zabytki. W odróżnieniu od złotych monet, są one produkowane są w zdecydowanie większych nakładach. Warto również pamiętać, że srebrne monety mają wartość pieniądza i zapewniają zysk inwestycyjny – zwłaszcza, jeśli pozycja, którą wybierzemy ma niski limitowany nakład lub inną cechę, świadczącą o jej unikatowości.  Unikalny charakter srebrnych monet kolekcjonerskich dodatkowo podkreślają eleganckie szkatułki, w których są one umieszczane.

Intensywny rozwój rynku monet kolekcjonerskich w Polsce rozpoczął się wraz z dynamicznym rozwojem nowych technologii, takich jak internet. W poprzednich latach numizmatami handlowały głównie sklepy numizmatyczne i antykwariaty. Ponadto sprzedawano je podczas giełd, kiermaszów czy specjalistycznych aukcji organizowanych przez profesjonalne domy aukcyjne. Obecnie zaczyna dominować sprzedaż internetowa. Dzięki temu w jednym miejscu możesz mieć szeroki wybór różnych monet. Jednym z kantorów prowadzących taką sprzedaż jest FlyingAtom Gold.  Wszystko wskazuje na to, że rozwój rynku monet kolekcjonerskich w naszym kraju prawdopodobnie utrzyma się w następnych latach.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button