News

Sri Lanka nie chce adopcji Bitcoina

Podczas niedawnej wizyty na Sri Lance amerykański miliarder Tim Draper przedstawił pomysł przyjęcia Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w walce z korupcją, która przyczyniła się do hiperinflacji w kraju wyspiarskim. Jednak kluczowy autorytet Sri Lanki – prezes banku centralnego Nandalal Weerasinghe – stwierdził, że takie postępowanie pogorszy sytuację gospodarczą kraju.

Przebywając na Sri Lance, Draper spotkał się z prezydentem Ranilem Wickremesinghe i Weerasinghe, aby polecić Bitcoina jako realną opcję wyjścia z problemów finansowych.

Podczas spotkania Draper zwrócił uwagę na kluczową obawę w stosunku do Sri Lanki:

Widzieliście Sri Lankę w wiadomościach? Jest znana jako stolica korupcji. Kraj znany z korupcji będzie mógł prowadzić doskonałe rejestry dzięki przyjęciu Bitcoina.

– powiedział.

Ponieważ zalecił szefowi banku centralnego Sri Lanki używanie „zdecentralizowanej waluty”, otrzymał krótką odpowiedź „nie akceptujemy”. Weerasinghe dalej stwierdził:

100% przyjęcie Bitcoina nigdy nie będzie rzeczywistością na Sri Lance.

Weerasinghe dodał, że zamiast tego posiadanie własnej waluty fiducjarnej Sri Lanki ma kluczowe znaczenie dla niezależności polityki pieniężnej i zapewni skuteczne włączenie i wypłatę elektronicznych świadczeń socjalnych. „Nie chcemy pogłębiać kryzysu, wprowadzając Bitcoina” – podsumował Weerasinghe.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button