News

Szef SEC przesłuchiwany w sprawie podejścia do kryptowalut przez Komitet ds. Usług Finansowych

Szef amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler po raz pierwszy wystąpi przed Komitetem ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

W wywiadzie przedstawiciel Patrick McHenry, przewodniczący Komitetu ds. Usług Finansowych, potwierdził, że szef SEC zostanie przesłuchany 18 kwietnia w sprawie jego podejścia do ekosystemu kryptowalutowego.

Komitet ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów ma jurysdykcję nad wszystkimi aspektami sektora usług finansowych w USA, w tym bankowością, papierami wartościowymi i aktywami cyfrowymi.

McHenry zaznaczył, że będzie to pierwsze przesłuchanie nadzorcze SEC. Przesłuchanie skupi się na tworzeniu regulacji i podejściu Genslera do aktywów kryptograficznych. Dodał również, że komitet będzie prowadził wnikliwe nadzory nad SEC i podejdzie poważnie do „ustalenia sfery regulacyjnej dla aktywów cyfrowych”.

Podejście szefa SEC do kryptowalut przyciągnęło uwagę wielu ludzi przez lata, a wielu członków Partii Demokratycznej wyrażało swoje obawy na temat jego podejścia. Niektórzy w branży kryptograficznej uważają, że stanowisko partii przeciwko kryptowalutom może być katastrofalne dla jej kampanii wyborczej w 2024 roku.

Dennis Porter, współzałożyciel Satoshi Action Fund, powiedział, że wielu demokratów, którzy popierają kryptowaluty i Bitcoin, szykują się, aby wyrazić swój sprzeciw wobec stanowiska partii.

Amerykańscy regulatorzy podjęli twarde stanowisko wobec kryptowalut w pierwszych miesiącach 2023 roku, a SEC wydał kilka powiadomień Wells do kilku firm kryptowalutowych, w tym Coinbase. Komisja Handlu Towarami Futures także złożyła nowy pozew przeciwko Binance. Jednak społeczność kryptograficzna zawsze podkreślała, że regulacje będą ustalane przez Kongres, a nie przez poszczególne agencje.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button