News

Telegram zbuduje własną giełdę kryptowalut

Pavel Durov, założyciel i dyrektor generalny aplikacji Telegram uważa, że upadek FTX miał miejsce, ponieważ branża blockchain ostatnio odeszła od swojego zdecentralizowanego charakteru. Przekonywał, że kilka osób nadużyło władzy, co doprowadziło do spektakularnej implozji. 

Urodzony w Rosji przedsiębiorca powiedział, że kolejnym celem Telegrama jest stworzenie portfeli bez nadzoru i zdecentralizowanych giełd, aby handlowcy kryptograficzni mogli mieć maksymalną ochronę podczas działania w tym sektorze. 

Według Durova takie feralne sytuacje jak z FTX zostaną wyeliminowane, jeśli projekty oparte na blockchain wrócą „do korzeni – decentralizacji”.

Użytkownicy kryptowalut powinni przejść na transakcje “bez zaufania” i samodzielnie hostowane portfele, które nie polegają na stronie trzeciej.

– stwierdził. 

Durov wezwał programistów do stworzenia „szybkich i łatwych w użyciu zdecentralizowanych aplikacji dla mas”. Powiedział, że zbudowanie Fragmentu, w pełni zdecentralizowanej platformy blockchain opartej na The Open Network zajęło tylko pięć tygodni. Dodał, że Fragment odniósł spory sukces, sprzedając nazwy użytkowników o wartości około 50 000 USD w mniej niż 30 dni.  

Rosjanin zapewnił, że kolejnym krokiem Telegrama jest wprowadzenie różnych zdecentralizowanych narzędzi, takich jak portfele bez nadzoru i zdecentralizowana giełda dla „milionów ludzi”.  

Inicjatywa Telegrama

The Open Network została zaprojektowana przez braci Durov (twórców komunikatora). Ideą projektu było zaoferowanie szybkich transakcji blockchain, minimalnych opłat i niewielkiego wpływu na środowisko.  

Niemniej jednak premiera w 2018 roku nie była tak płynna. Durov musiał radzić sobie z licznymi oszustami i fałszywymi kontami na Twitterze, dopóki amerykańska SEC nie zatwierdziła sprzedaży ICO.  

Tymczasowo ograniczono dystrybucję tokenów GRAM (aktywów cyfrowych opartych na platformie blockchain TON) w październiku 2019 roku. Komisja argumentowała, że pierwotni nabywcy tokena mogliby odsprzedać swój zapas, a tym samym dystrybuować niezarejestrowane papiery wartościowe. 

Konfrontacja doprowadziła do sprawy sądowej, w której Telegram przegrał i wycofał swój udział z sieci TON. Aplikacja rozpoczęła również proces zwrotu pieniędzy, spłacając początkowym inwestorom 770 mln dolarów. 

Platforma TON ma swój natywny token o nazwie Toncoin. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 2 mld dolarów, a obecna cena oscyluje wokół 1.80 dolara.

źródło: cryptopotato.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button