News

Tesla sprzedaje 3/4 swoich Bitcoinów

Decyzja Tesli o sprzedaży większości swoich trzymanych Bitcoinów przyniosła firmie spory zysk w drugim kwartale, nawet teraz, kiedy rynek kryptowalut pogrążył się w bessie.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 r. Tesla odnotowała 170 mln dolarów strat z tytułu utraty wartości „wynikających ze zmian wartości bilansowej” swoich zasobów Bitcoinów, zgodnie z oficjalnym formularzem 10-Q złożonym w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Po sprzedaży 75% swoich zapasów BTC za dolary w drugim kwartale, firma osiągnęła zrealizowany zysk w wysokości 64 mln dolarów.

Tesla odnotowała zysk na akcję w wysokości 2,27 USD w drugim kwartale przy przychodach w wysokości 16,93 mld USD. Chociaż rentowność spadła w porównaniu z pierwszym kwartałem, była wyższa niż rok temu. Jednak na rentowność firmy wpłynęła również rosnąca inflacja i konkurencja o ogniwa akumulatorowe.

Według Bitcoin Treasuries, producent pojazdów elektrycznych nadal ma w swoich księgach 10.800 Bitcoinów.

Przy obecnej cenie około 22.000 dolarów za Bitcoina zasoby cyfrowe Tesli są warte około 237 mln dolarów.

Ujawnienie 10-K nie podało żadnych nowych spostrzeżeń na temat strategii dotyczącej zasobów cyfrowych Tesli. Firma stwierdziła jednak, że może z czasem zwiększyć lub zmniejszyć swoje udziały:

Podobnie jak w przypadku każdej inwestycji i zgodnie ze sposobem, w jaki zarządzamy rachunkami gotówkowymi i ekwiwalentami gotówkowymi, możemy w dowolnym momencie zwiększyć lub zmniejszyć nasze zasoby aktywów cyfrowych w zależności od potrzeb firmy oraz naszego spojrzenia na warunki rynkowe i środowiskowe.

– czytamy.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button