News

Tesla w 2022 r. odnotowuje 140 mln dolarów straty netto na Bitcoinie

Według zgłoszenia złożonego dziś w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, producent pojazdów elektrycznych Tesla ujawnił, że w 2022 r. odnotował stratę brutto z tytułu utraty wartości swoich Bitcoinów w wysokości 204 mln dolarów. Jednocześnie Tesla odnotowała zysk w wysokości 64 mln dolarów z konwersji BTC na walutę fiducjarną w różnych momentach roku, co spowodowało stratę netto w wysokości 140 mln dolarów z działalności związanej z handlem kryptowalutami.

W zgłoszeniu dodatkowo wyjaśniono wpływ niestabilnych cen kryptowalut na wyniki finansowe Tesli:

Aktywa cyfrowe są uznawane za wartości niematerialne o nieokreślonym czasie użytkowania zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości. W związku z tym jakikolwiek spadek ich wartości godziwej poniżej naszej wartości bilansowej dla takich aktywów w jakimkolwiek momencie po ich nabyciu będzie wymagał od nas rozpoznania odpisów z tytułu utraty wartości, przy czym nie możemy dokonywać żadnych korekt w górę w przypadku wzrostu cen rynkowych aż do sprzedaży. W przypadku wszelkich aktywów cyfrowych posiadanych obecnie lub w przyszłości opłaty te mogą negatywnie wpłynąć na naszą rentowność w okresach, w których wystąpią takie utraty wartości, nawet jeśli ogólna wartość rynkowa tych aktywów wzrośnie.

– czytamy.

W pierwszym kwartale 2021 r. Tesla zainwestowała w Bitcoina 1.5 mld dolarów. Wówczas jej założyciel, Elon Musk, ogłosił, że producent pojazdów elektrycznych zacznie przyjmować od konsumentów z USA płatności w BTC. Polityka została wycofana zaledwie kilka miesięcy później, ponieważ Musk ogłosił, że zanim firma ponownie zaakceptuje środki płatnicze potrzebuje „potwierdzenia rozsądnego (~50%) zużycia czystej energii przez górników [Bitcoina] z pozytywnym przyszłym trendem”.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button