News

Tether inwestuje w Europie Wschodniej

Tether, zwiększa swoje zaangażowanie w przyjęcie kryptowalut w Europie Wschodniej poprzez dodatkowe inwestycje w gruzińskiego dostawcę płatności kryptowalutowych CityPay.io.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem Tether dokonał dodatkowej inwestycji w CityPay.io, platformę płatności pozwalającą użytkownikom płacić za usługi za pomocą kryptowalut, takich jak Bitcoin.

Inwestycja ma na celu dalsze wzmocnienie ekspansji CityPay.io na Europę Wschodnią, skupiając się głównie na Gruzji, Armenii, Azerbejdżanie, Kazachstanie i Uzbekistanie.

Na maj 2024 r. CityPay.io ma ponad 600 lokalizacji w Gruzji i planuje uruchomić własne portfele elektroniczne i rozwiązania kartowe w ciągu dwóch najbliższych lat. Firma ma także ambitne plany dotyczące ustanowienia ponad 500 000 punktów płatności kryptowalutowych w wyznaczonych regionach ekspansji.

Nasza poprzednia współpraca z CityPay.io przyniosła ekscytujące rezultaty w rozszerzaniu wygodnego wykorzystania kryptowalut w Gruzji. […] Dzięki tej drugiej inwestycji zamierzamy budować na tych rezultatach i zwiększyć przyjęcie nowoczesnych technologii, które zakłócają tradycyjne systemy płatności.

– powiedział CEO Tether, Paolo Ardoino

CityPay.io i Tether ściśle współpracują od czasu, gdy Tether ogłosił swoją początkową inwestycję w zeszłym roku.

W październiku 2023 r. CityPay.io uruchomiło integrację Tether do płatności na platformie Polygon. CEO Tether, Ardoino, odbył również spotkania ze strukturami rządowymi w Gruzji we wrześniu 2023 r., zwiększając swoją obecność w kraju.

W czerwcu 2023 r. Tether podpisał memorandum porozumienia z rządem gruzińskim w celu rozwoju infrastruktury Bitcoina i peer-to-peer w Gruzji.

Gruzja wyłoniła się jako jedno z najbardziej przyjaznych krajów kryptowalutowych na świecie, z lokalnym rządem mającym ambicje uczynienia kraju ważnym globalnym hubem kryptowalutowym.

Oprócz Tether, kraj ten przyjął szereg dużych firm kryptowalutowych, w tym Binance, który uruchomił hub Blockchainowy w kraju w 2023 r.

Gruzja jest szeroko znana z posiadania znaczącej liczby Bitomatów, które pozwalają użytkownikom na wymianę kryptowalut na gotówkę i odwrotnie. Według danych z CoinATMRadar, stolica Gruzji, Tbilisi, ma 132 Bitomaty.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button