News

Token Huobi spadł wczoraj o 90% w kilka minut

Huobi Token (HT) pojawił się w centrum plotek o niewypłacalności po zanotowaniu szokujących statystyk w czwartek. Po spadku na ogólnym rynku kryptowalut, Huobi Token poszedł o krok dalej z ogromnym 90% spadkiem w ciągu zaledwie kilku minut. Teraz członkowie społeczności kryptograficznej zastanawiają się, czy giełda kryptowalut nie będzie następną w kolejce. 

Drastyczny zrzut HT

Zanim rozeszła się wiadomość o tym, że prokurator generalny USA pozwał giełdę kryptowalut KuCoin, cena HT utrzymywała się na poziomie 4,4 USD. Jednak wraz ze spadkiem na rynku, HT spadło do zaledwie 0,3 USD, co stanowi spadek o ponad 90%, po czym ponownie wzrosło do 3,5 USD. 

Jego spadek, coinmarketcap.com umieścił go w gronie największych przegranych na rynku, wyprzedzając Singularity Net (AGIX), który stracił 21,74% swojej wartości w okresie 24 godzin. W tym czasie kapitalizacja rynkowa HT również spadła o ponad 20% do poziomu 619.7 mln USD. 

W rezultacie Huobi Token spadł teraz na 67. miejsce na liście topowych kryptowalut według kapitalizacji rynkowej. Jednak jego wolumen obrotu wzrósł aż o 363% w ciągu ostatnich 24 godzin, co daje mu obecny poziom 58 mln dolarów.

Giełda Huobi ma problemy?

Chociaż Token Huobi był w stanie odzyskać większość utraconej wartości, szkody zostały już wyrządzone. “Flashowa awaria” wywołała szereg plotek w społeczności kryptograficznej, a pogłoski, że giełda jest niewypłacalna, rozeszły się bardzo szybko. 

W odpowiedzi założyciel Tron, Justin Sun, wysłał na giełdę 100 mln USDC, aby zapewnić większą płynność. Zdementował również pogłoski, że giełda jest niewypłacalna. 

Niemniej jednak nie miało to większego wpływu na opinie na temat kondycji giełdy. Poniższy wykres z początku 2023 roku pokazuje, że podczas gdy Binance odnotował wzrost kwartalnych szacunkowych przychodów od 2021 r., Huobi odnotował 98% spadek kwartalnych szacunkowych przychodów, co może oznaczać, że giełda kryptowalut może mieć problemy.

Huobi Token niewypłacalny
Kwartalne przychody Huobi spadają o 90% | źródło: CryptoQuant

Konsekwencje niewypłacalności giełdy kryptograficznej wielkości Huobi mogą mieć druzgocący wpływ na rynek kryptograficzny, zwłaszcza teraz. Może nie być tak duży jak FTX, ale obecny niedźwiedzi klimat wokół rynku prawdopodobnie popchnąłby branżę jeszcze bardziej w dół.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button