News

USA: Binance na celowniku Departamentu Sprawiedliwości w związku z nieprzestrzeganiem sankcji

Zgodnie z informacjami, jakie opublikował Bloomberg, Binance jest przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez departament bezpieczeństwa narodowego Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych. Sprawa dotyczy zezwolenia Rosjanom na korzystanie z giełdy kryptowalut, a co za tym idzie z naruszeniem sankcji. 

Weryfikacja dotycząca bezpieczeństwa narodowego jest prowadzona równolegle z dochodzeniem wydziału kryminalnego, podał serwis informacyjny, powołując się na pięć anonimowych źródeł. Binance jest przedmiotem kilku dochodzeń w Stanach Zjednoczonych, w tym dochodzenia Departamentu Sprawiedliwości w sprawie naruszeń przepisów AML. 

Binance zostało również oskarżone o naruszenia Know Your Customer (KYC) i AML w pozwie wniesionym przez US Commodity and Futures Trading Commission w marcu. 

Firma odniosła się do informacji Bloomberga oświadczając, że przestrzega sankcji, a jej protokoły KYC są zgodne z protokołami tradycyjnej bankowości. Dodała, że każdy klient podlega kontroli tożsamości i miejsca zamieszkania.  

Ponadto: 

Nasza polityka narzuca podejście zerowej tolerancji dla podwójnych rejestracji, anonimowych tożsamości i niejasnych źródeł pieniędzy. 

Ponadto, według Bloomberga, Binance „prowadził rozmowy” z Departamentem Sprawiedliwości na temat skarg, że naruszono poprzednią wersję sankcji wobec Iranu. 

Binance nie jest jedyną giełdą kryptograficzną, która musi stawić czoła kontroli naruszenia sankcji. Poloniex zapłacił 7.6 miliona dolarów ugody na rzecz Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA za naruszenie sankcji wobec Krymu, Kuby, Iranu, Sudanu i Syrii, zgodnie z ogłoszeniem z 1 maja.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button