News

Visa i Mastercard wstrzymują nowe partnerstwa kryptowalutowe

Według raportu Reuters, firmy przetwarzające płatności Visa i Mastercard opóźniają rozpoczęcie nowych partnerstw z firmami kryptograficznymi z powodu kontroli regulacyjnej, która się nasiliła po ostatnich bankructwach w branży. Wcześniej giganci płatniczy badali płatności w USD Coin (Mastercard) oraz rozliczenia w stablecoinach (Visa), ale teraz przesunęli swoje plany, aby wprowadzić produkty i usługi związane z kryptowalutami do czasu, gdy warunki rynkowe i otoczenie regulacyjne ulegną poprawie.

Mówi się, że zarówno Visa, jak i Mastercard opóźniają wprowadzenie niektórych produktów i usług związanych z kryptowalutami do czasu poprawy warunków rynkowych i otoczenia regulacyjnego. Opóźnienia te mają na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z niepewnymi środowiskami regulacyjnymi kryptografii po upadku i bankructwie firm zajmujących się przechowywaniem aktywów cyfrowych, takich jak Celsius, FTX, Three Arrows Capital, Voyager Digital i innych, które miały miejsce w ciągu ostatniego roku.

Niedawne głośne niepowodzenia w sektorze kryptograficznym są ważnym przypomnieniem, że mamy długą drogę do przebycia, zanim kryptowaluty staną się częścią głównego nurtu płatności i usług finansowych.

– mówi rzecznik Visa.

Wcześniej Visa i Mastercard podjęły współpracę z giełdą kryptowalut Binance, aby wydawać karty płatnicze powiązane z kryptowalutami. Od 2020 roku kryptowalutowa karta debetowa Visa firmy Binance jest dostępna dla mieszkańców Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Podobnie Mastercard i Binance zapowiedziały, że wprowadzą przedpłaconą krypto-fiatową kartę debetową dla brazylijskich użytkowników, którzy spełnią wymagania weryfikacji „poznaj swojego klienta”.

Jednak w ostatnich miesiącach giełda była również uwikłana w kontrowersje regulacyjne. 13 lutego firma infrastrukturalna Blockchain, Paxos, ogłosiła, że zakończy współpracę z Binance w związku z emisją stablecoina Binance USD (BUSD). 8 lutego Binance tymczasowo zawiesił wpłaty i wypłaty w dolarach amerykańskich za pośrednictwem kanałów SWIFT, powołując się na swojego partnera bankowego, Signature Bank, i ich decyzję o zmniejszeniu ekspozycji na kryptowaluty.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button