News

W najbliższych miesiącach Rosja uruchomi farmę kryptowalut

Federacja Rosyjska zamierza w nadchodzących miesiącach uruchomić obiekt do wydobywania kryptowalut o wartości ponad 12.3 mln dolarów. Według raportu lokalnych rosyjskich mediów, to ogromne centrum przetwarzania danych będzie zlokalizowane w Buriacji, rosyjskiej republice we wschodniej Syberii. Oczekuje się, że obiekt będzie mieścić 30 000 urządzeń górniczych, a przewidywany całkowity pobór mocy wyniesie 100 megawatów.  

RBC informuje również, że projekt wydobywczy jest zarządzany przez Korporację JSC i Pełnomocnika Prezydenta w Dalekowschodnim Okręgu Federalnym Federacji Rosyjskiej.  

Według komunikatu prasowego KRDV, Bitriver-B, operacyjne ramię największej rosyjskiej firmy wydobywczej Bitriver, rozpoczęło budowę, tworząc infrastrukturę krytyczną i dostarczając niezbędne urządzenia energetyczne. Budowa przedsiębiorstwa zostanie ukończona w pierwszej połowie 2023 roku, gdzie powstanie około 100 nowych miejsc pracy.  

Głównym celem KRDV jest napędzanie rozwoju gospodarczego i infrastrukturalnego rosyjskiego Dalekowschodniego Okręgu Federalnego poprzez wspieranie projektów inwestycyjnych w kilku dziedzinach, w tym w turystyce, energetyce, zdrowiu itp.  

Państwowe dotacje dla nowego projektu

Koszty operacyjne farmy wydobywczej w Buriacji będą dotowane za pośrednictwem różnych rządowych mechanizmów wsparcia stosowanych przez KRDV. Dotacja ta będzie miała różne formy, w tym zwolnienia z podatku gruntowego i od nieruchomości, zredukowany podatek dochodowy itp.  

Firma Bitriver-B, która tworzy jedno z najważniejszych przedsiębiorstw dla cyfrowego rozwoju Buriacji, otrzymała szeroki wachlarz rządowych narzędzi wsparcia. Są to zerowe podatki od gruntów i nieruchomości, składki ubezpieczeniowe obniżone do 7,6% oraz obniżona stawka podatku dochodowego.

– powiedział szef KRDV Buriacja Dmitrij Chamerujew.  

Ponadto 100-megawatowa stacja wydobywcza po integracji z krajową siecią energetyczną zapłaci tylko połowę swojej taryfy za energię elektryczną. Ten wysoki poziom wsparcia rządowego opiera się na ekonomicznym statusie Buriacji, która jest uważana za „priorytetowy obszar rozwoju”. Są to więc pewne zachęty mające na celu przyciągnięcie inwestycji ze strony podmiotów krajowych i zagranicznych.

źródło: bitcoinist.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button