News

Wartość sprzedaży Bitcoinowych NFT osiągnęła nowe ATH

Podczas gdy przestrzeń tokenów NFT odnotowała w maju spadek sprzedaży o 54%, cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie oparte na Bitcoinie osiągnęły nowy kamień milowy.

4 czerwca narzędzie do śledzenia danych NFT CryptoSlam wykazało, że transakcje NFT na Blockchainie Bitcoina osiągnęły nowe ATH wynoszące ponad 4 mld dolarów. Dane obejmowały sprzedaż NFT, która wyniosła 3,97 mld dolarów, i sprzedaż „wash” , która wyniosła 82 mln dolarów.

W ciągu ostatnich 30 dni NFT oparte na Bitcoinie odnotowały wielkość sprzedaży na poziomie 171 mln dolarów, zajmując pierwsze miejsce pod względem wielkości sprzedaży. Za siecią uplasowały się Ethereum, które zarobiło 159 mln dolarów, oraz Solana, która w zeszłym miesiącu zanotowała 90 mln dolarów.

Mimo że NFT oparte na Bitcoinie przodują na listach w 30-dniowych wolumenach, sieć ta jest dopiero czwartym co do wielkości Blockchainem pod względem sprzedaży.

Drugie miejsce zajmują NFT Solana z rekordową sprzedażą wynoszącą 5,5 mld dolarów. Tymczasem sieć Ethereum utrzymuje czołowe miejsce pod względem sprzedaży NFT, z odnotowaną sprzedażą na poziomie aż 43,8 mld dolarów.

Na szerszym rynku NFT również odnotowano w maju niższe wolumeny sprzedaży. 31 maja CryptoSlam wykazał 54% spadek miesięcznej sprzedaży NFT w porównaniu z kwietniem. W kwietniu sprzedaż NFT przekroczyła 1 mld dolarów, a w maju wartość sprzedaży wyniosła 624 mln dolarów.

Spadek wolumenu sprzedaży dotknął także przedmioty kolekcjonerskie oparte na Bitcoinie. Dane pokazały, że transakcje NFT oparte na Bitcoinie odnotowały w maju 68% spadek sprzedaży.

Oprócz tego, że Bitcoinowe NFT odnotowały nowy kamień milowy, sieć odnotowała także nowy rekord wartości transakcji. 28 maja transakcje Bitcoinami osiągnęły szacunkową wartość ponad 25 mld dolarów.

Eksplorator Bitcoinów Blockchain.com pokazał, że 28 maja posiadacze Bitcoinów przenieśli około 367.000 BTC. W tym czasie cena Bitcoina oscylowała wokół 69.000 dolarów, co oznaczało, że transakcje były warte 25,5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button