News

WeMade i Hypersim pod lupą koreańskiej prokuratury

Koreańska prokuratura dokonała jednocześnie nalotu na WeMade, emitenta kryptowaluty WEMIX, oraz Hyperism, firmę zarządzającą aktywami odpowiedzialną za animację rynku WEMIX. Incydent ten ma miejsce zaraz po tym, jak parlament Korei Południowej uchwalił ustawę o ochronie aktywów wirtualnych. Jej celem jest zwalczenie nielegalnych praktyk handlowych, takich jak manipulacja cenami rynkowymi i wykorzystywanie informacji poufnych. 

Do przeszukania doszło w kwaterze głównej Hyperism, znajdującej się w Seulu. Pracownik firmy Hyperism potwierdził, że prokuratura prowadzi przeszukanie w związku z firmą WEMIX. Biuro było szczelnie zamknięte, zarówno szklane drzwi frontowe, jak i zewnętrzne żelazne drzwi. 

Wydział dochodzeń finansowych nr 1 Prokuratury Okręgowej w Seulu wszczął przeszukanie siedziby WeMade w Bundang-gu, Seongnam-si, Gyeonggi-do. Dochodzenie objęło również animatorów rynku WEMIX. 

Wcześniej, 12 maja inwestorzy złożyli skargę na Hyun-guk Jang, przedstawiciela WeMade, oskarżając go o oszustwo i nieuczciwy handel na podstawie ustawy o rynku kapitałowym. 

W 2021 roku WeMade zainwestował w Hyperism za pośrednictwem swojej spółki zależnej WeMade Tree, specjalizującej się w technologii blockchain. Doniesiono, że wkład WeMade wyniósł 5.2 mld KRW ze środków zebranych ze sprzedaży WEMIX, a następnie wpłacił 18 milionów WEMIX na rzecz Hyperism Eco Fund.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button