News

Wenezuela zakazuje wydobywania krytptowalut

Rząd Wenezueli dołączył do listy krajów, które krytycznie patrzą na wydobycie kryptowalut z powodu dużego zapotrzebowania na energię elektryczną.

Według lokalnych mediów, Ministerstwo Energii Elektrycznej Wenezueli ogłosiło plany odłączenia farm wydobywających kryptowaluty od krajowej sieci energetycznej. Posunięcie to ma na celu regulację nadmiernego zużycia energii i zapewnienie stabilnych dostaw prądu dla ludności.

W poście na platformie X, Narodowe Stowarzyszenie Kryptowalut Wenezueli stwierdziło, że wydobycie kryptowalut jest w Wenezueli zabronione.

Krok ten nastąpił po ostatnich represjach, w ramach których skonfiskowano 2 000 urządzeń do wydobywania kryptowalut w mieście Maracay jako część inicjatywy antykorupcyjnej.

Ministerstwo podkreśliło konieczność zapewnienia efektywnej i niezawodnej obsługi energetycznej w całej Wenezueli poprzez wyeliminowanie obciążenia spowodowanego przez te wysokoenergetyczne placówki. Według urzędników, działania te są niezbędne do stabilizacji krajowych dostaw prądu, które były niestabilne przez ostatnie dziesięć lat.

Kraj doświadcza powtarzających się blackoutów, szczególnie od 2019 r., które znacząco wpływają na codzienne życie mieszkańców i ogólną działalność gospodarczą.

Wydobycie kryptowalut ma ogromne zapotrzebowanie na energię elektryczną. W odpowiedzi na to, niektóre kraje, takie jak Chiny i Kazachstan, wprowadziły surowe regulacje lub całkowite zakazy tej praktyki.

Posunięcie rządu Wenezueli przeciwko wydobyciu kryptowalut jest podobno częścią większej akcji antykorupcyjnej, która doprowadziła do aresztowania kilku najwyższych urzędników. Joselit Ramírez, były szef Narodowego Nadzoru nad Aktywami Kryptograficznymi, jest kluczową postacią w oskarżeniach o korupcję.

Rafael Lacava, gubernator stanu Carabobo, podkreślił znaczenie współpracy publicznej w wykrywaniu nielegalnych operacji wydobywczych, zachęcając obywateli do zgłaszania wszelkich nielegalnych działań.

Jednak to nie jest pierwszy akt Wenezueli przeciwko działalności wydobywczej kryptowalut. W marcu 2023 r. dostawca energii w Wenezueli zamknął krajowe kopalnie kryptowalut w ramach dochodzeń korupcyjnych związanych z państwową firmą naftową.

Prokurator generalny Wenezueli, Tarek William Saab, powiedział wówczas, że urzędnicy rządowi rzekomo prowadzili równoległe operacje naftowe przy wsparciu narodowego departamentu kryptowalut.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button