News

Wielka Brytania: Władze mogą teraz przejmować Bitcoiny wykorzystywane w przestępstwach

Według danych na stronie internetowej brytyjskich aktów parlamentarnych oczekuje się, że ustawa o przestępstwach gospodarczych i przejrzystości korporacyjnej otrzyma zgodę królewską jeszcze dziś. Oznacza to, że projekt ustawy przejdzie wszystkie etapy parlamentarne w obu izbach parlamentu. 

Przepisy przyjęte we wrześniu 2022 mają na celu zwiększenie możliwości władz w zakresie zwalczania wykorzystania kryptowalut w przestępstwach. Chodzi o m.in. cyberprzestępczość, oszustwa i handel narkotykami. 

Jeden z przepisów ustawy o przestępstwach gospodarczych i przejrzystości korporacyjnej pozwala na odzyskiwanie aktywów kryptograficznych wykorzystywanych w przestępstwach bez wyroku skazującego. Powodem jest to, że niektóre osoby mogą uniknąć wyroku skazującego, pozostając w ukryciu. Celem ustawy jest także zwalczanie wykorzystywania zasobów cyfrowych „w celach terrorystycznych” lub z pokrewnych powodów. 

Najnowsze zmiany prawne związane z kryptowalutami w Wielkiej Brytanii są zgodne z planami rządu dotyczącymi „solidnego” uregulowania kryptowalut w celu zwalczania nielegalnego wykorzystania aktywów cyfrowych. W marcu brytyjscy prawodawcy oświadczyli, że ich celem jest uchwalić ustawę o przestępczości gospodarczej i przejrzystości korporacyjnej do czwartego kwartału 2023 roku. 

Ponieważ rząd Wielkiej Brytanii rozprawia się z przestępstwami związanymi z kryptowalutami, kraj stał się główną gospodarką kryptowalutową. Według raportu firmy analitycznej Chainalytic z października 2023, Wielka Brytania jest największym krajem kryptograficznym pod względem surowego wolumenu transakcji w Europie Środkowej, Północnej i Zachodniej. 

W lutym 2023 roku platforma podatkowa od kryptowalut Recap poinformowała również, że Londyn był miastem najbardziej gotowym na krypto dla biznesu na świecie, wyprzedzając Dubaj i Nowy Jork.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button