News

Wielka Brytania: Worldcoin na celowniku ICO

Biuro Komisarza ds. Informacji (ICO) ogłosiło wczoraj, że planuje rozpocząć dochodzenie w sprawie Worldcoin, projektu nadzorowanego przez CEO OpenAI, Sama Altmana. Śledztwo ma rozpocząć się niemal natychmiast. ICO jest regulatorem danych w Wielkiej Brytanii. 

Decyzja organu o zbadaniu Worldcoin wynika z wyjątkowego podejścia projektu do użytkowników. Aby być częścią Worldcoin, osoby fizyczne muszą przesłać skany tęczówki. W zamian za rejestrację i podane przez nich dane biometryczne uczestnicy otrzymają cyfrową tożsamość i darmową kryptowalutę. 

Po pomyślnym okresie testowym, w którym wzięło udział dwa miliony uczestników, Worldcoin został wprowadzony na ogólny rynek. W tym samym okresie działania związane ze skanowaniem gałek ocznych zostały rozszerzone na dwadzieścia krajów, z których niektóre obejmowały lokalizacje w Londynie. 

Według CoinGecko, wartość tokena Worldcoin po raz pierwszy gwałtownie wzrosła, gdy został wprowadzony na rynek w poniedziałek, osiągając najwyższy poziom 3,30 USD. 

Uruchomienie natywnego tokena Worldcoin, znanego jako WLD, nie obejmowało USA ze względu na obawy dotyczące różnych przepisów. W rezultacie amerykańskie giełdy kryptowalut, takie jak Coinbase i Kraken, nie wsparły go, na co bezpośrednio wpłynęło panujące środowisko regulacyjne.

Worldcoin i regulacje

Odnosząc się do kwestii związanych z prywatnością, Fundacja Worldcoin oświadczyła, że przestrzega surowych zasad dotyczących prywatności i konsekwentnie ocenia lokalne przepisy i regulacje w celu zapewnienia zgodności. 

Podmiot zapewnia, że działa w pełnej zgodzie ze wszystkimi przepisami regulującymi, w tym z RODO w Europie. Niniejsze rozporządzenie określa procedury gromadzenia danych od osób fizycznych oraz kanały, za pośrednictwem których muszą być one rozpowszechniane. 

Worldcoin, którego współzałożycielem jest Sam Altman, dyrektor generalny OpenAI, zyskał znaczną popularność. Stało się to ponieważ ChatGPT, kolejny projekt OpenAI, nadal zyskuje powszechną popularność. 

W maju firma zabezpieczyła znaczne inwestycje od takich firm jak Andreessen Horowitz, Bain Capital Crypto i Distributed Global. Łączna kwota zainwestowanych środków to 115 mln dolarów.

źródło: blockchain.news

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button