News

Władze Chin wyegzekwują przeglądy bezpieczeństwa usług AI

Rządy na całym świecie stają w obliczu pytań dotyczących tego, jak poradzić sobie z szybkim rozwojem sztucznej inteligencji (AI).

W Chinach władze lokalne ogłosiły plan wprowadzenia obowiązkowej recenzji usług generatywnych AI przed wprowadzeniem ich na rynek.

Według oświadczenia opublikowanego na stronie internetowej Cyberspace Administration of China – chińskiego organu regulującego internet – dostawcy usług AI mają obowiązek zapewnienia, że wszystkie treści są dokładne, szanują własność intelektualną (IP) i nie dyskryminują ani nie zagrażają bezpieczeństwu. Ponadto wszystkie treści generowane przez AI muszą być jasno oznakowane jako takie.

Ogłoszenia te nastąpiły po tym, jak jedna z największych chińskich firm technologicznych, Baidu, zaprezentowała swojego nowego czatbota opartego na AI – „Ernie”, rywalizującego z ChatGPT firmy OpenAI pod koniec marca.

Czatbot jest zbudowany na podstawie modelu deep learning opartego na AI o nazwie Ernie, która oznacza „Enhanced Representation through Knowledge Integration”. Oprócz czatbota AI Baidu, inne chińskie giganty technologiczne, takie jak Alibaba i SenseTime, konkurują w tworzeniu platform AI rywalizujących z Google i Microsoft.

Podobnie jak chińskie władze, wiele rządów na całym świecie szuka swojego miejsca w obsłudze usług AI.

Niedawno Japonia otwarcie wyraziła swoje poparcie dla ChatGPT firmy OpenAI. Japoński rząd powiedział, że rozważyłby nawet wprowadzenie technologii AI do swojego systemu rządowego, pod warunkiem że zostaną rozwiązane problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem cybernetycznym.

Jednakże inne kraje nie są tak pochłonięte tą nową technologią. Włoscy regulatorzy tymczasowo zakazali ChatGPT po naruszeniu prywatności użytkowników. W Kanadzie OpenAI stoi przed dochodzeniem w sprawie prywatności po zarzutach dotyczących pozyskiwania danych osobowych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden niedawno także wezwał firmy technologiczne do rozważenia ryzyka związanego z AI dla społeczeństwa, bezpieczeństwa narodowego i gospodarki.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button