News

Zhao i Binance stoją w obliczu pozwu za promocję niezarejestrowanych papierów wartościowych

Pięć dni po tym, jak Binance i jego CEO Changpeng „CZ” Zhao zostali pozwani przez United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC) za domniemane naruszenia handlowe, nowy pozew na 1 mld dolarów został złożony przeciwko giełdzie kryptowalut, CZ oraz trzem influencerom kryptowalutowym za promowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych.

31 marca kancelaria Moscowitz Law Firm oraz Boies Schiller Flexner złożyły pozew na kwotę 1 mld dolarów w Southern District of Florida, twierdząc, że Binance jest zaangażowane w handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi oraz płacenie influencerom za nielegalne promowanie takich usług.

To klasyczny przykład scentralizowanej giełdy, która promuje sprzedaż niezarejestrowanego papieru wartościowego.

– czytamy w wyjaśnieniu zarzutów.

Wcześniej w procesie przeciwko Voyager, kancelaria prawnicza twierdziła, że influencerzy promujący „niezarejestrowane papiery wartościowe” są odpowiedzialni za straty klientów. Opierając się na podobnych zarzutach, Binance i influencerzy – gwiazda NBA Miami Heat, Jimmy Butler, oraz YouTuberzy Graham Stephan i Ben Armstrong (BitBoy Crypto) – zostali wezwani do zapłacenia 1 mld dolarów za szkody wyrządzone inwestorom.

Od ponad roku badamy te same niezarejestrowane problemy z bezpieczeństwem Binance – dodał pozew. Promotorzy oraz giełdy ułatwiające handel takimi aktywami „będą odpowiedzialne” za straty klientów. Dodatkowo, w pozwie czytamy, że inwestorzy nie mają obowiązku udowadniania, że zostali przekonani reklamami.

Podczas gdy trzech obywateli amerykańskich wniosło sprawę, pozew twierdzi, że „miliony” osób mogą ubiegać się o odszkodowanie. Kancelaria prawnicza planuje również włączyć do pozwu więcej influencerów Binance w przyszłych wnioskach.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button