News

Zhao zaprzecza plotkom rozprzestrzeniającym się na WeChat

Dyrektor generalny Binance, Changpeng „CZ” Zhao, zaprzeczył plotce, jakoby został „zastrzelony” przez federalny organ ścigania Stanów Zjednoczonych po tym, jak „szeroko rozprzestrzeniła się ” na chińskiej platformie komunikacyjnej.

W tweecie z 4 marca CZ odniósł się do fałszywych spekulacji krążących na chińskiej platformie komunikacyjnej WeChat – twierdząc, że został „zastrzelony” przez Federalne Biuro Śledcze (FBI) – korzystając z okazji, aby przypomnieć bliskie stosunki robocze, które istnieją między Binance a FBI.

Na końcu tweeta napisał cyfrę „4”, odnosząc się do swojego tweeta z 3 stycznia o uproszczeniu celów na rok 2023. Czwartym celem było przypomnienie, aby ignorować FUD (strach, niepewność i wątpliwości), fałszywe wiadomości, ataki i inne czynniki rozpraszające uwagę. Pierwsze trzy wymienione cele to skupienie się na edukacji, zgodności oraz produktach i usługach.

Analityk bezpieczeństwa MetaMask, Harry Denley, porównał to wydarzenie do fałszywej plotki głoszącej, że współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, „zginął w wypadku samochodowym” w 2017 roku. Denley nazwał pogłoskę o CZ „adaptacją próby manipulacji na rynku w 2023 roku”.

W październiku 2022 roku ogłoszono, że Binance.US zatrudnił byłego agenta specjalnego FBI, BJ Kanga, do kierowania jednostką dochodzeniową w celu zwalczania nielegalnej działalności na platformie.

Kang został kiedyś nazwany przez Reuters „najbardziej przerażającym człowiekiem na Wall Street” po tym, jak został sfotografowany podczas aresztowania Berniego Madoffa – który został uznany za winnego prowadzenia największego schematu Ponziego w historii.

źródło: cointelegraph.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button