News

#1093 Newsy z dnia 28.07.2020

Z wtorkowych wydarzeń: SIX: Nowy produkt krypto Bitcoin Capital Active ETP; Cellebrite wydała nowy produkt do śledzenia krypto; TON uruchomił nową sieć testową; Podejrzane transakcje w cypryjskim FBME; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SIX: nowy produkt krypto – Bitcoin Capital Active ETP:

Szwajcarska giełda SIX, jedna z największych na świecie, wystawia nowy produkt kryptowalutowy, ETP. Nazwany „Bitcoin Capital Active ETP”, nowy produkt handlowy reprezentuje aktywnie zarządzaną kryptowalutę ETP, handlującą Bitcoinem z 14 najlepszymi altcoinami, takimi jak Ethereum. Uznawany za pierwszą na świecie aktywnie zarządzaną kryptowalutę ETP, jest teraz notowany na giełdzie SIX, pod indeksem BTCA.

BTCA jest zarejestrowany przez szwajcarską firmę zarządzającą inwestycjami kryptograficznymi FiCAS i wydany przez Bitcoin Capital AG. Nowy produkt ETP kosztuje 100 franków szwajcarskich, podała firma.

Mattia Rattaggi, prezes zarządu FiCAS, wyjaśnił, że cena emisyjna BTCA była napędzana chęcią dostosowania i ułatwienia płynności rynkowej, obaw dotyczących handlu detalicznego i wymagań dotyczących równoważenia zarządzania portfelem.

Rattaggi zauważył, że inwestorzy mają teraz nową opcję inwestowania pieniędzy w kryptowalutę ETP, która uwalnia ich bezpośrednie zaangażowanie, porównując BTCA z tradycyjnym uznaniowym zarządzaniem portfelem. Rattaggi dodał, że nowy produkt powinien dobrze pasować do rodzącego się rynku kryptowalut:

Czas pokaże, jak ta innowacja wpłynie na branżę. Prawdopodobnie aktywnie zarządzana, uznaniowa EPT może być lepiej dostosowana do wciąż powstających rynków kryptowalut, ponieważ koncentruje się bardziej na aktywnym zarządzaniu ryzykiem niż w systematycznie sterowanej pasywnej EPT.

Lista kryptowalut dopuszczonych do obrotu jest zdefiniowana i prowadzona przez SIX Exchange, gdzie Rattaggi powiedział:

Wybraliśmy monety, które mają własny łańcuch bloków, wysoką kapitalizację rynkową i dużą pulę płynności.

Zauważył też, że ETP nie obejmuje monet służących do ochrony prywatności.

Na tradycyjnych rynkach finansowych ETP jest rodzajem papieru wartościowego wycenianego na instrumentach pochodnych i sprzedawanego w oparciu o narzędzia inwestycyjne, takie jak towar, waluta, cena akcji lub stopa procentowa. W przeciwieństwie do kryptograficznych funduszy giełdowych lub kryptowalut ETF, krypto ETP są zawsze w 100% zabezpieczone przez aktywa, które mają funkcję śledzenia.

Szwajcarska giełda SIX wymieniła wiele ETP od czasu umieszczenia pierwszej na świecie krypto ETP pod koniec 2018 roku. W tym czasie giełda notowała Amun’s Crypto Basket ETP (HODL), który śledził pięć głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ether, XRP, Bitcoin Cash i Litecoin. Od stycznia 2020 roku, SIX Exchange aktywnie wystawia również liczne platformy ETP wspierane przez firmę 21Shares.

  • Cellebrite wydała nowy produkt do śledzenia krypto:

Firma Cellebrite wydała nowe narzędzie do śledzenia kryptowalut, które daje organom ścigania i analitykom możliwość śledzenia nielegalnych transakcji kryptograficznych. Narzędzie to nazwano „Cellebrite Crypto Tracer”. Nowa oferta jest obsługiwana przez CypherTrace i ma na celu śledzenie nielegalnego świata krypto, zaangażowanego w pranie pieniędzy, terroryzm, narkotyki, handel ludźmi, sprzedaż broni i programy ransomware.

Zestaw narzędzi będzie dostępny dla śledczych, analityków i agentów nietechnicznych, którzy chcą zgodnie z prawem uzyskiwać dowody i śledzić przestępców, którzy używają kryptowalut takich jak Bitcoin za pośrednictwem darkneta. Powołując się na dane z badania Uniwersytetu Oksfordzkiego, Cellebrite stwierdza, że nielegalne działania o wartości 76 mld dolarów obejmują również Bitcoina.

Rozwiązanie Cellebrite Crypto Tracer umożliwia śledczym gromadzenie i selekcjonowanie milionów otwartych i prywatnych odniesień, danych dotyczących oszustw i ludzkiej inteligencji, co daje zbiór danych zawierający ponad 522 miliony punktów, które można potem przyporządkować

Leeor Ben-Peretz, dyrektor ds. Strategii Cellebrite, stwierdza, że Cellebrite Crypto Tracer jest w stanie przypisać miliony danych, takich jak typ konta, posiadacz konta, typy kontraktów, właściciele kontraktów i inne. Może również wskazać, dokąd wędrowały nielegalne fundusze, czy do portfela, czy na giełdę.

Ben-Peretz powiedział:

Niektóre z głównych cech tego rozwiązania obejmują możliwość przeprowadzania oceny ryzyka i profilowania setek globalnych giełd, bankomatów, mikserów, systemów prania pieniędzy, usług hazardowych i znanych przestępców oraz przypisywania poziomów ryzyka do transakcji.

John Jefferies, główny analityk finansowy CypherTrace, przewiduje, że w miarę jak kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne i akceptowane przez tradycyjne instytucje finansowe, przestępcy również będą je szerzej wykorzystywać, tworząc „ciągłą i eskalującą grę w kotka i myszkę”.

Jefferies zwrócił uwagę na niedawny incydent z hackowaniem na Twitterze, stwierdzając, że sytuacja mogła skończyć się „znacznie gorzej”.

Kiedy pojawiły się kryptowaluty, organy ścigania miały bardzo niewielkie pojęcie o tym, jak one działają oraz to, że transakcje można śledzić w rejestrach publicznych. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Ściśle współpracujemy z organami ścigania, na przykład przy niedawnym oszustwie na Twitterze polegającym na hakowaniu Bitcoinów.

– podsumował.

  • TON uruchomił nową sieć testową:

Po ogłoszeniu planów oddzielnej sieci TON pod koniec maja, TONCommunity.org uruchomił testnet 28 lipca, powiedział założyciel projektu Tooz Wu. Oprócz uruchomienia testnetu, TONCommunity.org organizuje zrzut tokenów mainnet, znanych jako „TONcoins”. Najnowszy zrzut jest dostępny dla wszystkich użytkowników Telegrama i zawiera 10 mln TONcoinów, powiedział Wu.

Nazwana „testnet3”, sieć testowa chińskiej społeczności TON przedstawia się jako kontynuacja oficjalnej sieci testowej TON, która jest często określana jako „testnet2”. Oficjalny programista TON ogłosił, że ich poprzednia sieć testowa zostanie zamknięta nie później niż 1 sierpnia 2020 roku.TONCommunity.org zaprosił społeczność do przyłączenia się do nowej sieci testowej w charakterze walidatorów i do kontynuowania korzystania z sieci.

Założona w Chinach, TONCommunity.org działa na skalę międzynarodową od momentu powstania w maju 2020 roku. Według Wu, kluczowymi członkami projektu są obecnie ludzie z krajów takich jak Chiny, Singapur i Rosja.

Wspierany przez chińską społeczność TON, TONCommunity.org nie jest jedynym następcą oficjalnej sieci TON. Istnieją co najmniej dwie inne inicjatywy, które zdecydowały się wdrożyć oryginalną technologię blockchain typu open source firmy Telegram po tym, jak musiał on zakończyć projekt po nieudanej walce prawnej z organami regulacyjnymi w Stanach Zjednoczonych.

Zanim Telegram oficjalnie porzucił projekt TON 12 maja, społeczność Free TON uruchomiła „Free TON Blockchain” 7 maja. Podobna inicjatywa znana jako NewTON. Free TON niedawno rozprowadził 1342.000 TON tokenów w serii konkursów dla programistów i walidatorów sieci.

21 lipca Hester Peirce z SEC skrytykowała władze za zamknięcie projektu blockchain Telegrama. Powszechnie znana jako „Crypto Mom” ze względu na popieranie nowych technologii i kryptowalut, komisarz publicznie oświadczyła, że od pierwszego dnia nie wspiera działań SEC przeciwko projektowi blockchain Telegrama.

  • Podejrzane transakcje w cypryjskim FBME:

Niemiecki Wirecard, wydawca kilku kryptograficznych kart debetowych został umieszczony w nowym raporcie na temat domniemanych nielegalnych transakcji w działającym na Cyprze banku FBME.

W 2014 roku, amerykańska Financial Crime Enforcement Network zakazała lokalnym instytucjom finansowym zajmowania się FBME po tym, jak bank został oskarżony o „ułatwianie prania pieniędzy, finansowania terroryzmu, międzynarodowej przestępczości zorganizowanej, oszustw, uchylania się od sankcji i innych nielegalnych działań. ”

Według raportu The Times, zarzuty obejmują ułatwienie przetwarzania pieniędzy związanych z syryjskim programem broni chemicznej i wykorzystywaniem seksualnym dzieci w Internecie .

Według doniesień, FBME ma powiązania z Wirecard za pośrednictwem anonimowego kluczowego klienta, który sam ostatnio pogrążył się we własnych oszustwach po tym, jak nie był w stanie rozliczyć brakujących 2.1 mld dolarów w gotówce w księgach firmy.

Odkrycie brakujących środków skłoniło Wirecard do złożenia wniosku o upadłość i doprowadziło do aresztowania dyrektora generalnego firmy, Markusa Brauna, w Niemczech. Dyrektor operacyjny Wirecard, Jan Marsalek, ma ukrywać się w Rosji, gdzie prawdopodobnie żyje na środkach przekazanych za pomocą kryptowaluty.

W najnowszym rozdziale sagi w FBME, anonimowy dyrektor Mastercard został oskarżony przez prywatnych śledczych o tuszowanie prania pieniędzy przy użyciu systemu „transakcji fantomowych” zaprojektowanego w celu udaremnienia wykrywania oszustw i prania brudnych pieniędzy przez Visa i Mastercard. System rzekomo działał poprzez pingowanie transakcji fantomowych między firmami, w ten sposób osłabiając występowanie podejrzanych (oznaczonych czerwoną flagą) transakcji w ramach większej – sztucznie zawyżonej, wielkości setek tysięcy pozornych transakcji.

Rzecznik akcjonariuszy FBME odrzucił nowe zarzuty jako zmyślone i niesprawdzone, stwierdzając, że sąd nie uznał ustaleń śledczych za „poparte podstawą dowodową”.

Rzecznik Mastercard powiedział zaś, że żaden z rzekomych powiązań między FBME i Wirecard nie został udowodniony. Ponadto poinformował reporterów, że „utrzymuje rygorystyczny proces egzekwowania” dla podmiotów przetwarzających płatności, co może wiązać się z karami i / lub  z zawieszeniem licencji.

W dzisiejszym raporcie Wall Street Journal, Wirecard rzekomo błędnie zakodował transakcje hazardowe i miał wysoki poziom zakupów skradzionymi kartami i cofniętych transakcji. W odpowiedzi zarzuca się, że zarówno Visa, jak i Mastercard nałożyły na Wirecard grzywny przekraczające 10 mln dolarów ponad 10 lat temu. Źródła twierdzą, że kierownictwo Visa wyrażało obawy dotyczące niemieckiego procesora płatności od co najmniej 2015 roku.

Wirecard jest również badany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w związku z jego możliwą rolą w rzekomym spisku o wartości 100 mln dolarów oszustwa bankowego, związanego z rynkiem marihuany Eaze Technologies Inc.

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś znów notujemy duże wzrosty na giełdach. W górę poszedł kolejno Litecoin o 14,60%, Bitcoin Cash o 11,82%, Bitcoin SV o 6,72%, XRP o 4,45%, Bitcoin o 3,68% i Cardano o 3,10%. Niewielką korektę widzimy po stronie Ethereum o -0,67%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 322,5 mld dolarów, a całkowity obrót 118,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.