News

#1108 Newsy z dnia 12.08.2020

Ze środowych wydarzeń: Cyfrowy juan zostanie przetestowany w Greater Bay Area; Wenezuela może pobierać podatki w Petro; Revoult w ubiegłym roku potroił straty; Aktualna sytuacja na giełdach.

Cyfrowy juan zostanie przetestowany w Greater Bay Area:

Chiński cyfrowy juan, znany również jako „digital currency electronic payment” lub projekt DCEP, zostanie udostępniony do testów w obszarze Greater Bay w Hongkongu w najbliższych tygodniach, donosi lokalna agencja informacyjna Southern Daily.

Obszar Greater Bay (GBA) to megapolis składające się z dziewięciu miast, w tym Kantonu, Shenzhen, a także Hongkongu i Makau. GBA, główny ośrodek finansowy i technologiczny w Azji, ma łączną populację ponad 69 mln ludzi i około 1,5 bln dolarów PKB.

He Xiaojun, dyrektor Lokalnego Biura Administracji Nadzoru Finansowego w prowincji Guangdong, podkreślił, że Guangdong odegra dużą rolę w transgranicznym przyjęciu DCEP. Zaznaczył również, że prowincja będzie miała kluczowe znaczenie w integracji z Hongkongiem w zakresie bankowości wirtualnej.

Guangdong będzie dalej zachęcać do innowacji, pogłębiać integrację biznesową z Hongkongiem i Makau w zakresie bankowości wirtualnej i innych aspektów, przełamywać bariery danych i wprowadzać innowacje. Wykorzystanie scenariuszy waluty cyfrowej pozwala nowoczesnej technologii finansowej lepiej służyć budowie i rozwojowi całego obszaru Greater Bay Area.

– powiedział.

Według oficjalnej strony internetowej GBA, Hongkong jest „najbardziej otwartym i międzynarodowym miastem” w GBA i posiada wiele międzynarodowych i handlowych ośrodków. Witryna internetowa zauważa również, że Hongkong odgrywa ważną rolę w rozwoju GBA, jednocześnie „korzystając z podwójnych zalet” podejścia międzyrządowego, znanego jako „jeden kraj, dwa systemy”.

Wiadomość pojawiła się wkrótce po tym, jak chiński bank centralny podobno zakończył ostatnie etapy testów beta DCEP w Shenzhen w zeszłym tygodniu.

Wenezuela może pobierać podatki w Petro:

Boliwariańska Rada Burmistrzów w Wenezueli podpisała tak zwane „Porozumienie o krajowej harmonizacji podatków” dla 305 gmin w kraju, włączając Petro jako środek do ściągania podatków i sankcji.

Kryptowaluta ta jest coraz szerzej stosowana w wyniku nowej kampanii.

Według rządu wiceprezydent Wenezueli Delcy Rodríguez będzie odpowiadać za wdrożenie pojedynczego rejestru podatników za pośrednictwem cyfrowego narzędzia konsultacyjnego. Będzie również odpowiedzialna za stworzenie systemu wymiany informacji i monitorowania dla firm w celu rejestrowania płatności w kryptowalutach państwowych.

W Wenezueli jest 335 burmistrzów, a 91% z nich pozostaje pod mandatem Zjednoczonej Socjalistycznej Partii Wenezueli PSUV. Tylko 30 burmistrzów jest kierowanych przez przeciwników reżimu Nicolása Maduro.

Władze miejskie, które nie są wspierane przez Maduro, nadal pobierają podatki w wenezuelskiej walucie fiducjarnej Bolívar, ponieważ niektóre z nich nie mają odpowiedniej technologii do przetwarzania płatności Petro.

Rząd Wenezueli ogłosił, że prawie 15% wszystkich płatności za paliwo na stacjach benzynowych w całym kraju odbywa się za pomocą Petro. Wzrost ten nastąpił w pierwszym tygodniu nowego, wspieranego przez państwo planu promowania powszechnego wykorzystania tokena.

Według doniesień mediów lokalnych, 40% transakcji PTR odbyło się na zagranicznych stacjach paliw.

Revoult w ubiegłym roku potroił straty:

Revolut, aplikacja handlowa przyjazna kryptowalutom i jeden z największych fintechów w Europie, podobno potroił swoje straty w 2019 r. pomimo wzrostu przychodów i nowych klientów.

Firma z siedzibą w Londynie ponoć straciła ponad 139 mln, w porównaniu z około 43 mln dolarów w 2018 r.

Nik Storonsky, założyciel i dyrektor generalny Revolut, podkreślił, że ogromne straty w 2019 r. nastąpiły pomimo znacznego wzrostu liczby klientów, donosi CNBC.

Zwiększyliśmy liczbę aktywnych dziennie klientów o 231%, a liczba płacących klientów wzrosła o 139%.

– zauważył Storonsky.

W ciągu 2019 r. Revolut odnotował również gwałtowny wzrost przychodów. Przychody Revolut w 2019 r. wzrosły o 180% z 76 mln dolarów w 2018 r. do prawie 213 mln dolarów. 

Według Storonsky’ego głównymi przyczynami rosnących strat były agresywne inwestycje w globalną ekspansję i oferty nowych produktów. Revolut ujawnił swoje ambitne plany ekspansji w październiku 2019 r., ogłaszając partnerstwo z Visa w celu globalnego rozwoju usług na 24 nowych rynkach, takich jak Australia, Brazylia, Kanada, Japonia, Nowa Zelandia, Rosja, Singapur i Stany Zjednoczone.

W sierpniu 2019 Revolut uruchomił również funkcję obrotu akcjami bez opłat dla klientów w Wielkiej Brytanii i Europie, aby konkurować z brokerami takimi jak Hargreaves Lansdown AJ Bell.

W ostatnich miesiącach Revolut wykazywał wyraźne oznaki trudności. W czerwcu 2020 r. firma podobno zwolniła kilkudziesięciu pracowników. Podczas gdy zgłoszono, że posunięcie to było środkiem oszczędnościowym w związku z kryzysem wywołanym koronawirusem, nowy raport CNBC mówi, że dynamika biznesowa Revolut nie została naruszona, ponieważ firma dodała kolejne trzy miliony użytkowników w 2020 r. pomimo pandemii.

Revolut nie jest jedyną firmą związaną z kryptowalutą, która odnotowała pewne straty w 2019 r. Zgodnie z doniesieniami, Canaan, dostawca sprzętu do wydobywania Bitcoinów notowany na giełdzie Nasdaq, zgłosił stratę netto w wysokości 148 mln dolarów za 2019 rok. Galaxy Digital, duży bank inwestycyjny zajmujący się kryptowalutami, założony przez byłego partnera Goldman Sachs, Mike’a Novogratza, również odnotował straty w 2019 r., odnotowując stratę 33 mln dolarów w czwartym kwartale 2019 r.

Aktualna sytuacja na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują przewagę wzrostów. Bitcoin, Ethereum i Bitcoin Cash notują wzrosty kolejno o 1%, 1,1% i 1,8%. XRP i Bitcoin SV notują spadek o 1,2% i 0,9%. Na tle całej czołówki zdecydowanie wyróżnia się Chainlink, ze wzrostem o 24,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 8.3 mld dolarów wynosi obecnie 358.2 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 106.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.