News

#460 Newsy z dnia 22.10.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Pierwszy bank na świecie rozpoczął oferowanie kupna tokenów ICO; ING usprawnia bezpieczeństwo klientów; Rosyjski kościół zmuszony do zapłaty za wydobywanie kryptowalut; Zapotrzebowanie na specjalistów w Blockchain wzrosło o 400%; Największy port w Europie testuje Blockchain; Projekt regulacji kryptowalut Rosji umożliwia cyfryzację udziałów; Na giełdach nieduże spadki.

Pierwszy bank na świecie rozpoczął oferowanie kupna tokenów ICO:

W dzisiejszym komunikacie prasowym, szwajcarski dostawca usług finansowych online Swissquote ogłosił, że stał się pierwszym bankiem na całym świecie, który oferuje kupno i usługi depozytowe wstępnych ofert monetarnych (ICO) dla swoich klientów.

Najnowsza usługa Swissquote, który od 2016 r. oferuje posiadaczom rachunków wachlarz usług związanych z kryptowalutami, umożliwia klientom zakup tokenów ICO od przemysłowego producenta diamentów, LakeDiamond.

Wyjaśniając najnowszy ruch bank oznajmił, że konsumenci ICO nie muszą już „rozumieć Blockchain”.

Połączenie crowdfundingu z Blockchainem tworzy nową formę pozyskiwania funduszy.

– mówi prezes banku, Mark Buerki.

Usługa będzie działać następująco: Użytkownicy Swissquote kupują tokeny bezpośrednio z ich konta online, przy czym sam bank trzyma je w osobnym portfelu. Nie wiadomo, które kolejnie projekty ICO zostaną zatwierdzone w ramach programu.

Branża ICO ucierpiała z powodu trwającego w 2018 r. niedźwiedziego rynku kryptowalut, a wiele tokenów jest teraz wartych mniej niż wynosiła ich początkowa cena wejściowa. Dane z Diar opublikowane we wrześniu wykazały jedne z największych strat nawet dla dużych projektów takich jak Bancor i Kin.

Sektor nie powiedział jednak ostatniego słowa. W zeszłym tygodniu największy w Rosji państwowy bank, Sbierbank, potwierdził, że przeprowadził pozorowane ICO w ramach próby w regulacyjnej piaskownicy.

Gigant bankowy powiedział, że po wprowadzeniu wystarczających regulacji dla wstępnych ofert monetarnych rozważy wprowadzenie usług ICO dla swoich klientów.

ING usprawnia bezpieczeństwo klientów:

Holenderska międzynarodowa korporacja zajmująca się bankowością i finansami, ING, potwierdziła wydanie narzędzia Blockchain typu open-source – Zero-Knowledge Set Membership (ZKSM).

ZKSM, który działa jako ulepszenie prywatności dla technologii DLT, takiej jak Blockchain, ma na celu zapewnienie weryfikacji pewnych danych alfanumerycznych bez uszczerbku dla ogólnego bezpieczeństwa tych danych.

Według ING narzędzie pozwala dzięki Blockchain potwierdzić, że dane należą do określonego zestawu, jednocześnie nie ujawniając jego pełnej charakterystyki. Na przykład, jak wyjaśnia komunikat prasowy, obywatel Unii Europejskiej może udowodnić, że jest z UE bez konieczności wskazania dokładnego kraju zamieszkania.

Jednym z głównych wyzwań związanych z wdrażaniem nowego DLT jest ochrona prywatnych informacji w publicznym rejestrze, gdzie zmiany muszą być weryfikowane przez każdego uczestnika sieci.

– kontynuuje bank.

Wyjaśniając decyzję, szef ING ds. Innowacji w Bankowości Hurtowej, Annerie Vreugdenhil, powiedziała, że pożyczkodawca chce pomóc klientom „przekształcić ich modele biznesowe”.

Jednym z kluczowych elementów tego procesu jest sposób radzenia sobie z danymi i prywatnością. ZKSM to kolejny krok w tej podróży. 

– skomentowała.

Rosyjski kościół zmuszony do zapłaty za wydobywanie kryptowalut:

W orzeczeniu sądowym w Rosji niedawno ustalono, że kościół, na terenie którego działają urządzenia do wydobywania kryptowalut, musi płacić wyższe opłaty za energię elektryczną. Chociaż jest to pojedyncze orzeczenie sądowe, z pewnością ma ono konsekwencje dla prywatnych obywateli, którzy wydobywają kryptowaluty w swoich własnych domach.

„Grace”, ewangeliczna organizacja religijna, zaprzeczyła, że elektryczność została wykorzystana do wydobywania kryptowalut. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że Europa Wschodnia korzysta z niskich subsydiowanych stawek za energię elektryczną, co zachęca wiele osób do kopania kryptowalut w ich własnych domach.

Regionalny dostawca energii elektrycznej, Irkutskenegro, zauważył w ubiegłym roku znaczny skok w energii elektrycznej pobieranej przez kościół. Inspektorzy z firmy znaleźli w kościele sprzęt komputerowy, w serwerowni na drugim piętrze. Firma oświadczyła, że ilość zużywanej elektryczności zagraża sąsiadującej strefie.

Kościół poprosił o zwrot ponad 16.000 dolarów. Sąd Arbitrażowy stanął po stronie Irkutskenegro, pomimo twierdzeń kościoła, że energia elektryczna była wykorzystywana do celów grzewczych i do produkcji materiałów religijnych. Sąd wskazał, że omawiany okres miał miejsce latem, więc wyjaśnienie „ogrzewania” było mało przekonujące.

W Europie Wschodniej energia elektryczna jest znacznie tańsza dla osób prywatnych i niektórych organizacji, w tym kościołów. W rzeczywistości sąd orzekł, że chociaż kościół zużywa więcej energii elektrycznej, to nadal powinien być obciążony niższą stawką niż standardowa. Wielu zastanawia się, czy to spowoduje reperkusje i czy państwo zmusi osoby prywatne do płacenia wyższych stawek przy wydobywaniu kryptowalut.

POZOSTAŁE NEWSY:

Zapotrzebowanie na specjalistów w Blockchain wzrosło o 400%:

Średnie zarobki inżyniera Blockchain wzrosły do 150-175,000 dolarów rocznie. Stawki te stawiają tych specjalistów w tym samym przedziale zarobków, co inżynierów sztucznej inteligencji. Hired, który dostarcza dane dotyczące zatrudnień w Blockchain od 2017 r., twierdzi, że pomimo dużego niedźwiedziego rynku popyt od zeszłego roku wzrósł o 400 procent. Oddzielne narzędzie do porównywania wynagrodzeń firmy Hired pokazuje, że inżynierowie Blockchain są najchętniej zatrudniani w rejonie Zatoki San Francisco, w Nowym Jorku i Londynie.

Największy port w Europie testuje Blockchain:

Największy port w Europie, Port Rotterdam, nawiązał współpracę z czołowym holenderskim bankiem ABN AMRO i Samsung SDS, aby przetestować Blockchain do transportu przesyłek. Próba skupi się na wysyłce kontenerów z nienazwanej fabryki w Azji do portu w Rotterdamie. Według Dyrektora Finansowego Portu, Paula Smitsa,  logistyka przy transporcie z Chin do Rotterdamu z obecną infrastrukturą obejmuje co najmniej 28 podmiotów. Członkowie próby oczekują, że technologia skróci czas transportu przesyłek i uprości transakcje finansowe.

Projekt regulacji kryptowalut Rosji umożliwia cyfryzację udziałów:

Długo oczekiwany rosyjski projekt ustawy dotyczący regulacji kryptowalut i Blockchain pozwoli prywatnym firmom i osobom prawnym „zdigitalizować” swoje udziały i przechowywać je za pośrednictwem Blockchain. Zgodnie z najnowszą wersją projektu ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych”, rosyjska Duma planuje zezwolić na tworzenie i sprzedaż tzw. „Cyfrowych aktywów finansowych”, które pełnią funkcję cyfrowego kapitału dla spółki. Nowa zasada – jeśli zostanie zatwierdzona przez państwo – będzie dotyczyć wszystkich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i niepublicznych spółek akcyjnych.

Na giełdach nieduże spadki:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spadki przy większości czołowych kryptowalut. Same spadki nie są jednak dotkliwe – w znacznej większości nie przekraczają 1,5%. Wartość Bitcoina zmniejszyła się o 0,7%, Ethereum o 1,2%, XRP o 1,6%, Bitcoina Cash o 1,5% oraz EOS o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2 mld dolarów, z 211 do 209 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 10.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, ccn.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button