News

#559 Newsy z dnia 29.01.2019

Z wtorkowych wydarzeń: Tokeny BitTorrent wyprzedane w mniej niż kwadrans; Litecoin stawia na prywatność; Znamy nazwę arabskiej kryptowaluty; Toczą się losy krypto w Iranie; Koreański Bank Centralny nie wyemituje swojej kryptowaluty; Dziś nie w pogoni za Bitcoinem.

Tokeny BitTorrent wyprzedane w mniej niż kwadrans:

Sprzedaż BitTorrent token (BTT) na platformie Binance Launchpad zakończyła się 28 stycznia, uzyskując 7,1 mln dolarów przy wyprzedaniu wszystkich 50 mld tokenów w czasie poniżej 15 minut. Binance ogłosił zakończenie sprzedaży na oficjalnym blogu.

BitTorrent to protokół udostępniania plików peer-to-peer, umożliwiający użytkownikom dystrybucję przez Internet plików takich jak muzyka lub wideo.

BTT jest oparty na tokenie Tron TRC-10 i będzie używany na platformie do „przeprowadzania transakcji w zasobach obliczeniowych dzielonych między klientami BitTorrent a innymi uczestniczącymi requesterami usług oraz dostawcami usług.”

Tokeny BitTorrenta zostały sprzedane w dwóch jednoczesnych sesjach na Binance Launchpad, jeden dla kupujących używających macierzystego tokena Binance, Binance Coin, a drugi dla kupujących używających Tron. Każdy token wyceniono na 0,00012 dolara, zgodnie z danymi o sprzedaży zamieszczonymi na stronie Binance.

To oficjalne: w sesji BNB wszystkie 23,76 miliardy BTT zostały sprzedane uczestnikom w ciągu 13 minut i 25 sekund. Tymczasem w sesji Tron wszystkie 35,64 miliardy BTT zostały sprzedane w ciągu 14 minut i 41 sekund.

pisze na Twitterze prezes i założyciel Tron, Justin Sun.

• Litecoin stawia na prywatność:

Charlie Lee, twórca Litecoina, zadeklarował, że skupi się na uczynieniu swojej kryptowaluty bardziej dostępną. Na swoim Twitterze, napisał, że następnym krokiem jaki uczyni, będzie zwiększenie prywatności:

Teraz koncentruję się na uczynieniu Litecoina bardziej pożądanym poprzez dodanie poufnych transakcji.

W odpowiedzi na kolejny tweet, w tym samym wątku Lee wyjaśnił, że poufne transakcje można dodać do Litecoina za pomocą soft forka, czyli modyfikacji dokonanej w kodzie źródłowym kryptowaluty, która nie prowadzi do podziału łańcucha blokowego, jak to się dzieje w przypadku hard forka.

Lee poinformował również, że aktualizacja zostanie wdrożona „w pewnym momencie w 2019 roku”.

Tak zwane coiny prywatne, takie jak Monero, Zcash i Dash, wspomagają obraz postrzeganych problemów z Bitcoinem i innymi altcoinami, takich jak brak dostatecznej anonimowości. Litecoin ma pójść również w tym kierunku. Póki jest obecnie siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

• Znamy nazwę arabskiej kryptowaluty:

Bank Centralny Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAEC) i Saudyjski Organ Monetarny (SAMA), ogłosiły, że wspólna waluta cyfrowa na rynku międzybankowym będzie się nazywać Aber. Wiadomości zostały ogłoszone przez krajową prasę saudyjską.

We wspólnym oświadczeniu banków, podobno podkreślono, że korzystanie z Aber będzie ograniczone do rozliczeń finansowych przy użyciu rozproszonych technologii księgowych (DLT) na zasadzie testowej i wyłącznie do wykorzystania przez ograniczoną liczbę banków w obu krajach.

Oba kraje orzekły, że dwustronna emisja jest ważna, ponieważ uważają, że chociaż krajowe centralne systemy przekazów pieniężnych i transakcji krajowych udowodniły swoją solidność, niektóre aspekty międzynarodowych przekazów pieniężnych wymagają dalszego rozwoju. Celem projektu Aber jest ustalenie, czy cyfrowa waluta może wspierać ten rozwój:

Projekt umożliwi również rozważenie możliwości wykorzystania systemu jako dodatkowego systemu rezerwy dla krajowego systemu rozliczeń płatności centralnych w przypadku zakłóceń z jakiegokolwiek powodu.

– czytamy w oświadczeniu.

• Toczą się losy krypto w Iranie:

Bank Centralny Iranu powiedział, że przed sfinalizowaniem nowych projektów, rozważy opinie ze sfery kryptowalut. Tego samego dnia, bank zamieścił plany dotyczące swojego podejścia do regulacji krypto na swojej oficjalnej stronie internetowej. Bank poinformował, że planuje omówić zasady na trwającej dziś konferencji w sprawie elektronicznej bankowości i systemów płatności w Teheranie.

Wg raportu z lokalnego punktu informacyjnego Al Jazeera, wynika, że prawodawcy mogą próbować zakazywać kryptowalut. W szczególności ruch ten blokowałby korzystanie z krypto na potrzeby płatności w kraju i uniemożliwiałby obywatelom posiadanie znaczących udziałów.

Będziemy mieli sugestie ekspertów i techników w tym zakresie.

– oświadczył gubernator Banku Centralnego, Abdolnaser Hemmati.

Potencjalne konsekwencje wprowadzenia zakazu są znaczące, ponieważ zobowiązałby on przedsiębiorstwa do wstrzymania wszelkich operacji międzynarodowych, które nie zostały całkowicie uregulowane w irańskich riach.

Koreański Bank Centralny nie wyemituje swojej kryptowaluty:

Według doniesień lokalnej gazety Korea Herald, Bank Centralny Korei Południowej, Bank of Korea (BOK), twierdzi, że nie będzie emitować cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w najbliższym czasie.

Po przeprowadzeniu badania na temat perspektyw krajowej emisji CBDC, BOK ponoć stwierdził, że nie ma pilnej potrzeby realizacji takiego projektu w najbliższej przyszłości. Nienazwany urzędnik BOK powiedział Korea Herald, że badanie koncentrowało się na zbadaniu możliwej prawnej i społecznej skuteczności CBDC z szerokiej perspektywy.

Nie planujemy w niedalekiej przyszłości emitować żadnego rodzaju CBDC, które jest dostępne dla wszystkich ludzi. Musimy wykonać dalsze prace nad korzyściami i kosztami wdrażania CBDC.

– stwierdził.

Urzędnik podobno dodał, że BOK planuje teraz przeprowadzić dalsze, bardziej szczegółowe badania dotyczące perspektyw i wpływu emisji CBDC.

CBDC to cyfrowa waluta emitowana przez bank centralny, który ma status prawnego środka płatniczego i inne właściwości scentralizowanych walut fiat.

Niedawna ankieta przeprowadzona w Szwajcarskim Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) – organizacji obejmującej 60 banków centralnych świata – wykazała, że siedemdziesiąt procent banków centralnych na całym świecie prowadzi obecnie badania nad emisją CBDC.

• Dziś nie w pogoni za Bitcoinem:

Podczas ostatniej doby, zauważyliśmy dość sporą rozbieżność pomiędzy wynikami poszczególnych kryptowalut. Ma to jednak związek z tym, że Bitcoin notuje minimalną korektę na poziomie 0,2%, podczas gdy większość altów zaliczyła wzrost. Czołówka ma się dziś całkiem dobrze – Ripple wzrósł o 0,3%, Ethereum o 1,3%, a EOS o 3,1%. Stellar dla porównania obniżył swoją wartość o 2,2%, a pokaźniejsze wahania dotyczyły walut spoza 30-tki największych.

Kapitalizacja całego rynku wynosi na ten moment 113 mld dolarów, co oznacza zwiększenie o 1 mld dolarów w porównaniu do ostatnich 24 godzin.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button