News

#630 Newsy z dnia 10.04.2019

Ze środowych wydarzeń: Japoński regulator nie chce nazywać Bitcoina wirtualną walutą; Singapurskie władze wydają oskarżenia ws. scamu OneCoin; Firma z Teksasu otrzymuje awaryjny nakaz zaprzestania działalności; Największy kanał YouTube nawiązuje współpracę z platformą Blockchain; Na giełdach niewielkie wzrosty.

Japoński regulator nie chce nazywać Bitcoina wirtualną walutą: 

Japoński regulator finansowy, Agencja Usług Finansowych (FSA), nie chce już opisywać Bitcoina jako waluty wirtualnej, informuje Cointelegraph Japan, cytując protokół z posiedzenia.

Podczas sesji plenarnej na 41. Zgromadzeniu Ogólnym Rady Finansowej i 29. Spotkaniu Pionu Finansowego profesor Iwashita Goto z Public Policy Graduate School z Uniwersytetu Kyoto zwrócił się do członków o dostosowanie ich poglądów na Bitcoina.

Największa kryptowaluta, jak twierdził, stała się czymś więcej niż sposobem na transakcje, ze względu na jej bezgraniczne cechy, które doprowadziły ją do pojawienia się jej na całym świecie w przeciągu jej dziesięcioletniej historii.

Nie sądzę, żeby warto było nazywać Bitcoina wirtualną walutą.

– podsumował.

Komentarze pojawiają się w czasie, gdy Japonia nadal formalizuje swoją krajową branżę kryptowalut. Po wprowadzeniu zachęcających regulacji FSA zaczęła wydawać licencje nowym giełdom kryptowalut, które chcą obsługiwać rynek japoński.

Program licencjonowania, który ma długą listę oczekujących, był po części reakcją na wydarzenia z ostatnich dwóch lat, zwłaszcza włamania na lokalną giełdę Coincheck na pół mld dolarów w styczniu 2018 r. Inne produkty konsumenckie z branży również w dalszym ciągu rozwijają się w kraju, takie jak plany płatności za przejazdy pociągiem za pomocą kryptowalut.

Singapurskie władze wydają oskarżenia ws. scamu OneCoin:

Władze Singapuru postawiły w stan oskarżenia dwóch mężczyzn za promowanie kryptowalutowego systemu marketingu wielopoziomowego (MLM) OneCoin, co stanowi pierwszy taki przypadek w mieście-państwie, jak podał 10 kwietnia lokalny dziennik biznesowy Times.

Dwaj mężczyźni, którzy nie zostali nazwani, byli podobno zaangażowani w działania polegające na włączeniu oddziału w celu promowania OneCoin, a także rejestracji nowych członków i podejmowania inwestycji w zamian za kursy edukacyjne i tokeny OneCoin.

OneCoin zdołał działać przez kilka lat i zgromadził gigantyczne inwestycje, zanim jej dwóch bułgarskich założycieli zostało postawionych w stan oskarżenia przez organy ścigania Stanów Zjednoczonych w marcu.

Tokeny promocyjne mogą być wykorzystane do kopania OneCoinów. […] Uczestnicy, którzy wprowadzili nowych uczestników, mieli również prawo do nadrzędnych prowizji sprzecznych z ustawą o marketingu wielopoziomowym i ustawie o zakazie sprzedaży piramid.

– czytamy w Business Times, cytującym oświadczenie Departamentu ds. Handlowych Policji w Singapurze.

Bank centralny Singapuru, MAS, uprzednio umieścił OneCoin na swojej liście alarmów dla inwestorów – katalogu podmiotów, które jego zdaniem wprowadzają w błąd opinię publiczną. Różne rządy na całym świecie wydały ostrzeżenia przeciwko OneCoin, doradzając konsumentom, aby nie wchodzili w interakcje z żadnym agentem powiązanym z tym programem.

Firma z Teksasu otrzymuje awaryjny nakaz zaprzestania działalności:

Oficjalne zawiadomienie Texas State Securities Board z dnia 9 kwietnia wskazuje, że organ regulacyjny wydał nakaz awaryjnego zaprzestania działalności przeciwko platformie wymiany walut obcych i kryptowalut, FxBitGlobe.

Zgodnie z nakazem firma, która reklamuje się jako firma inwestycyjna, podobno opublikowała sfałszowane dokumenty rządowe, wykorzystała fałszywy adres i fałszywie twierdziła, że jest zarejestrowanym pośrednikiem handlowym. Dokument wskazuje, że usługa oferuje wiele poziomów planu inwestycyjnego – najwyższy poziom akceptuje 50.000 dolarów lub więcej – płatne w walutach fiat i kryptowalutach.

Poziomy inwestycji rzekomo zapewniają inwestorom dostęp do różnych „planów usług”, z których każdy obiecuje odpowiednio większe dzienne zyski i tygodniowe wypłaty. Największy poziom obiecujący najwyższe zyski gwarantuje inwestorom miesięczny zwrot w wysokości 70%, przy ubezpieczeniu kapitałowym od 40% do 45%, wynika z dokumentu.

Jesienią, komisarz North Dakota Securities, Karen Tyler, ogłosiła, że agencja wydała nakazy zaprzestania działalności przeciwko trzem firmom za rzekome oferowanie niezarejestrowanych i oszukańczych papierów wartościowych w formie ICO.

Niedawno, w lutym, teksański regulator papierów wartościowych ogłosił, że zawarł porozumienie z czterema spółkami kryptowalutowymi, które oskarżył o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych.

Największy kanał YouTube nawiązuje współpracę z platformą Blockchain:

PewDiePie, osobowość stojąca za najbardziej subskrybowanym kanałem na YouTube, od 14 kwietnia zacznie wykorzystywać do streamowania platformę Blockchain DLive, poinformowała firma w komunikacie prasowym.

DLive, aplikacja do streamowania oparta na Blockchain, która zawiera system nagród dla twórców treści, będzie „ekskluzywną platformą livestreamingową” dla słynnego szwedzkiego YouTubera Felixa Kjellberga, znanego lepiej jako PewDiePie. 

Oparta na zdecentralizowanym protokole Blockchain Lino, platforma DLive twierdzi, że umożliwia twórcom treści i widzom zdobywanie nagród za ich udział w tworzeniu treści i jej konsumpcji w postaci tokenów Lino, natywnej kryptowaluty Blockchainu Lino. Zgodnie z komunikatem prasowym DLive ma obecnie ponad 3 mln aktywnych użytkowników miesięcznie i 35.000 aktywnych streamerów.

PewDiePie potwierdził wiadomości na swoim kanale YouTube 9 kwietnia, twierdząc również, że DLive mu odpowiada, ponieważ jest traktowany „jak prawdziwy partner”.

Rozpoczęty w 2010 r. PewDiePie jest kanałem komediowym, który do kwietnia 2019 r. zgromadził ponad 93 mln subskrybentów i 21 mld wyświetleń, uzyskując pozycję najbardziej subskrybowanego i dziesiątego najczęściej oglądanego kanału na YouTube.

Posunięcie to zbiegło się w czasie z niedawnym utworzeniem petycji o zbanowanie PewDiePie z YouTube, ponieważ został on oskarżony o bycie „jedną z największych platform dla treści supremacji białych”. Petycja, która zgromadziła ponad 81.000 podpisów, została podobno utworzona po tym, jak kanał PewDiePie został wspomniany przez bandytę z Christchurch przed jego przerażającym atakiem na dwa meczety w Nowej Zelandii.

Po petycji Kjellberg wyjaśnił, że oskarżenia, przeciwko niemu są „rażąco przekręcane i dezinformują ludzi”, dodając, że wiele z nich to „czyste kłamstwa”.

Niedawno serwis będący w posiadaniu Amazon, Twitch, usunął Bitcoina i Bitcoina Cash jako opcje płatności za subskrypcje. 

Na giełdach niewielkie wzrosty:

Miniona doba na giełdach wykazała widoczną przewagę niedużych wzrostów. Z czołowej dziesiątki dwa altcoiny wychodzą przed szereg: EOS i Cardano, z dodatnimi wynikami odpowiednio o 5,3% i 4,7%. Bitcoin notuje wzrost o 1,2%, Ethereum o 1,5% a XRP o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 0.2 mld dolarów i wynosi obecnie 180.7 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 48.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button